źródło: PAP/Andrzej Zawada
źródło: PAP/Andrzej Zawada

Materiał TVN24 miał zaszkodzić Konfederacji. Efekt może być odwrotny

Redakcja Redakcja Konfederacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 66
Na kanale TVN24 ukazał się materiał, który w ciemnych barwach przedstawiał sylwetkę Konfederacji. Politykom tej formacji zarzucono m.in. antysemityzm i nacjonalizm. Jednak skutek osiągnięty przez twórców filmu może być odwrotny od zamierzonego. Członkowie tego ugrupowania wyśmiewają reportaż i... dziękują jego autorom.

TVN24 krytycznie o Konfederacji

"Mówią o wolności i niskich podatkach. Są niechętni Unii Europejskiej i mniejszościom seksualnym. Deklarują żarliwą wiarę w Boga i chętnie piją piwo, wznosząc okrzyki o "wielkiej Polsce". To Konfederaci - zbiór poglądów i idei, który łączy jedno – chęć przejęcia władzy" – zaczyna narrator materiału.

Potem robi się ciekawiej. Przypomniano, że Konfederacja deklaruje rodzinne wartości, a jej były lider, Janusz Korwin-Mikke, miał dwie rodziny jednocześnie. W dalszej części materiału wytknięto partii m.in. pro-rosyjskie i nacjonalistyczne poglądy.


"Autostrada do piekła". Dziennikarze TVN 24 przesadzili?

Trzeba przyznać, że twórcy materiału pozwolili sobie na kuriozalną uwagę. Narrator zauważył, że na koniec konwencji Konfederacji z głośników poleciał słynny przebój AC/DC - Highway to Hell. – Swoją konwencję Konfederacja skończyła przy dźwiękach piosenki "Autostrada do piekła" – oznajmił dziennikarz. Miał to być chyba przytyk do tego, że partia deklaruje katolickie wartości.

Taką argumentację oczywiście wyśmiała partia.


Politycy Konfederacji zachwyceni materiałem

Co ciekawe, politycy Konfederacji nie wyglądają na przejętych emisją materiału. Wręcz przeciwnie. Znany przeciwnik stacji, Janusz Korwin-Mikke... podziękował dziennikarzom!

- TVN prawie w ogóle nas nie zaprasza, pomija i zamilcza. Jednak przyznać trzeba, że jak już coś o nas zrobią, to mucha nie siada! Ja już raz podziękowałem stacji TVN za pomoc w historycznym sukcesie, kiedy wchodziliśmy do PE. Na jesieni będę musiał podziękować znowu - napisał polityk na Twitterze.

W podobnym tonie wypowiedział się Sławomir Mentzen jeszcze przed emisją programu.

- Patrząc na to, co zapowiada na wieczór TVN, to zgodzić się trzeba ponownie z Robertem Mazurkiem, że od dziennikarzy, głupsi są tylko aktorzy - napisał polityk.

MB

Źródło zdjęcia: Politycy Konfederacji Krzysztof Bosak i Sławomir Mentzen. Fot. PAP/ Andrzej Zawada

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka