źródło: Pixabay.com
źródło: Pixabay.com

Burze i ulewy w całej Polsce. Utopił się półtoraroczny chłopiec

Redakcja Redakcja Pogoda Obserwuj temat Obserwuj notkę 26
Obecny weekend mija nam pod znakiem załamania pogody. Burze, ulewy, a nawet grad - tak wyglądały ostatnia sobota i niedziela. Doszło też do tragedii. W strumyku utopił się 1,5-roczny chłopiec.

1,5-roczny chłopiec się utopił. Rodzice zatrzymani

W szpitalu zmarło 1,5 roczne dziecko, które w sobotę w nocy zostało znalezione w korycie strumyka w Zubrzycy Górnej (woj. małopolskie) – poinformował PAP w niedzielę mł. asp. Bartosz Izdebski z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Jak przekazał Izdebski, policja otrzymała zgłoszenie o zaginięciu 1,5-rocznego chłopca z Zubrzycy Górnej w sobotę przed godziną 20. W akcji poszukiwawczej uczestniczyli policjanci, strażacy, ratownicy górscy z GOPR. Nieprzytomne dziecko zostało znalezione przez strażaków w korycie strumyka po godz. 21.

Media podają nieoficjalnie, że dziecko miało wyjść z domu samemu w środku burzy.

Podjęta została akcja ratunkowa, dziecko zostało przewiezione do szpitala, niestety w szpitalu zmarło" - podał przedstawiciel KWP w Krakowie.

Izdebski zaznaczył, że czynności w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu. Zatrzymani zostali rodzice dziecka, którzy byli pod wpływem alkoholu.

Ulewy nad Polską. Ostrzeżenia przed burzami z gradem

W niedzielę nad regionem łódzkim mogą przechodzić gwałtowne ulewy połączone z burzami i silnym wiatrem, może też spaść grad - ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. W związku z opadami może również dochodzić do lokalnych podtopień.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozszerzyło w niedzielę alert pogodowy o cały obszar województwa łódzkiego. Możliwe są burze z gradem i silny wiatr. Mogą również pojawić się opady gradu.

Podobne ostrzeżenia wydano dla całej wschodniej i południowo-wschodniej części kraju. Silne burze mogą pojawić się także w niedzielę i poniedziałek w woj. pomorskim.


Podtopienia w Olsztynie

Ciężka noc jest już za mieszkańcami Warmii i Mazur. Z powodu nocnych nawałnic strażacy interweniowali dotąd 42 razy, z czego 32 interwencje odnotowano na terenie samego Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. Do tej pory strażacy pompują wodę z piwnic i w niektórych miejscach np. na ulicy Krasickiego 1 przy markecie udrażniają zalaną drogę. Podobnie jest na ul. Towarowej. Na szczęście nikt nie został ranny.

MB

Źródło zdjęcia: Dziecko w kałuży. Deszcz, ulewa. Fot. Pixabay.com

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj26 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości