Policja o losach 12-letniej Wiktorii. Nowe szczegóły

Redakcja Redakcja Policja Obserwuj temat Obserwuj notkę 22
Dziecko, poszukiwane w Sosnowcu od soboty, zostało odnalezione. Policja odwołała child alert w związku z powrotem 12-letniej Wiktorii Kasperczyk do domu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ws. zaginięcia dziewczynki zatrzymano jedną osobę.

Child alert odwołany

- UWAGA. CHILD ALERT ODWOŁANY. Dziecko zostało odnalezione. Dziękujemy Wszystkim za współpracę i przekazywane informacje! - podała Komenda Główna Policji w mediach społecznościowych. 

- Policjanci odnaleźli zaginioną 12-latkę z Sosnowca. W szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej na terenie całego kraju współpracowali policjanci z Sosnowca, KWP w Katowicach i KGP, a także z PSP, OSP i GOPR. Dziękujemy za udostępnianie informacji o zaginięciu - dodała Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. 

Funkcjonariusze podkreślają, że ze względu na dobro Wiktorii nie informują konkretnie, gdzie została znaleziona. Najważniejsze jest to, że jest cała i zdrowa. Policjanci pracowali w terenie. W mediach społecznościowych w weekend skrzyknęli się internauci, pomagając rodzinie dziewczynki w poszukiwaniach.  

Nowe wątki w sprawie zaginięcia

Według RMF FM, 12-latka została znaleziona w województwie zachodniopomorskim. Wychodząc w sobotę wieczorem z domu, wyrzuciła telefon do śmieci. Ok. godz. 22 policję o zaginięciu poinformowała zrozpaczona rodzina. W związku z tą sprawą funkcjonariusze zatrzymali jedną osobę. 

Wiktoria wyszła wyrzucić śmieci

O poszukiwaniach Wiktorii Kasperczyk pisaliśmy w Salonie24 w niedzielę. Dziewczynka wyszła wieczorem w sobotę z domu, żeby wyrzucić śmieci. Nie wróciła, nie skontaktowała się z rodziną, a jej telefon był nieaktywny. Trwały intensywne poszukiwania nastolatki wraz z ogłoszeniem child alert. Była to szósta tego typu procedura w Polsce. Child alert zostaje wdrożone, gdy życie dziecka jest zagrożone. 


GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo