Sensacyjny transfer z udziałem Polaka coraz bliżej. Jeden z liderów kadry zarobi fortunę

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 11
Piotr Zieliński zaakceptował egzotyczną ofertę z arabskiego klubu Al-Ahli Dżudda - informuje włoski dziennikarz sportowy Fabrizio Romano. Polak jest liderem środka pola w Napoli i mistrzem Włoch. W Arabii Saudyjskiej zarobiłby 15 mln euro rocznie, podpisując trzyletni kontrakt.

Transferowa saga z Piotrem Zielińskim powoli dobiega końca. Polski pomocnik skłania się ku wyjazdowi do Arabii Saudyjskiej. Kiedyś gracza Napoli łączono z Liverpoolem, FC Barceloną i Juventusem Turyn, ale dziś najbardziej prawdopodobnym kierunkiem w karierze 29-latka jest Al-Ahli.  


Romano: Transfer na ostatniej prostej 

- Negocjacje między Al Ahli a Napoli w sprawie Piotra Zielińskiego trwają. Formalna oferta jest taka sama od niedzieli, a saudyjski klub naciska, aby tak się stało - podał w środę Fabrizio Romano, włoski dziennikarz, cytowany przez światową prasę w tematyce transferów. - Jest już zielone światło od strony gracza - dodał. 

 


Polacy w Arabii Saudyjskiej

Piotr Zieliński zarabiałby 15 mln euro za rok gry w Arabii Saudyjskiej, a kontrakt byłby na trzy lata. Al-Ahli ma zamiar wpłacić Napoli 25 mln euro za transfer Polaka. Zieliński gra w klubie z Neapolu od 2016 roku, ma murale ze swoją podobizną na ulicach. Stał się idolem kibiców w poprzednim sezonie, gdy poprowadził drużynę do tytułu mistrza kraju i ćwierćfinału Ligi Mistrzów. 

W Arabii Saudyjskiej pracuje już trener Czesław Michniewicz, który trenuje Abha Club. W tym zespole gra również pomocnik Grzegorz Krychowiak. 

Fot. Piotr Zieliński/Twitter: Napoli

GW


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj11 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport