źródło: Pixabay/Twitter
źródło: Pixabay/Twitter

Elon Musk długo to ukrywał. Jego decyzja zniszczy bitcoina?

Redakcja Redakcja Bitcoin Obserwuj temat Obserwuj notkę 6
Należąca do Elona Muska firma SpaceX po cichu wyprzedawała bitcoiny. Po tym, gdy działania spółki ujrzały światło dzienne, kursy tej kryptowaluty błyskawicznie spadły w czwartek o 9 proc. Jest to najniższe notowanie tego aktywu od czerwca.

Firma Elona Muska wyprzedawała bitcoiny? Tak wynika z dokumentów

Dziennikarze "The Wall Street Journal" przejrzeli niedawno dokumenty transakcyjne należące do firmy SpaceX, która zajmuje się m.in. nowinkami technologicznymi z dziedziny podboju kosmosu.

Twórcy artykułu odkryli, że spółka ta odpisała w 2022 i 2021 r. wartość swojego portfela kryptowalut o 373 mln dol. Oznacza to, że SpaceX całkowicie wyprzedało kryptowaluty ze swoich zasobów.

Przeczy to zapewnieniom samego Elona Muska, który jeszcze w 2015 roku twierdził, że "może pompować bitcoina, ale nie pozbywać się go". Ekscentryczny miliarder twierdził wtedy, że postawił istotną część swojego majątku na kryptowaluty i straci pieniądze w przypadku załamania ich kursu.

Decyzja miliardera wpłynęła na rynek. Załamanie kursu kryptowaluty

Doniesienia prasowe zrobiły swoje. W czwartek bitcoin tracił aż 9 proc., a jego kurs spadł do 25 409 dol. Były to najniższe notowania tej kryptowaluty od połowy czerwca tego roku, a od lipcowego szczytu dzieliło go 19 proc.

 - To była jedna z najbrutalniejszych krótkoterminowych wyprzedaży w historii bitcoina - stwierdził cytowany przez "Rzeczpospolitą" Ryan Rasmussen, analityk firmy Bitwise Asset Management.


MB

Źródło zdjęcia: Elon Musk i żetony symbolizujące bitcoiny. Fot. Pixabay/Twitter.com

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj6 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie