Atak w samo centrum Moskwy. Ukraina nęka Rosjan

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 39
Rosjanie nie mogą opędzić się od ataków strony ukraińskiej przy użyciu dronów. Tym razem broniący swą niepodległość uderzyli w Moskwę - maszyna uderzyła w kompleks biurowców "Moskwa-City".

Drony atakują Moskwę 

MON Rosji wydało komunikat, w którym zapewniono, że armia zestrzeliła jeden z dronów nad stolicą. Drugi trafił w biurowiec w centrum stolicy. "Tej nocy Siły Obrony Powietrznej zestrzeliły drona w rejonie możajskiego w obwodzie moskiewskim. Drugi bezzałogowy statek powietrzny uderzył w budowany budynek w Moskwa-City" - podał w komunikacie Siergiej Sobianin, mer Moskwy. 

Dron uderzył w budynek, po czym rozjaśniał błysk. Doszło najprawdopodobniej do eksplozji w centrum stolicy z wtorku na środę. Poprzednio drony uderzały w Moskwę 30 lipca, 1 sierpnia i 18 sierpnia - widać zatem intensyfikację prowadzonych akcji zaczepnych przez stronę ukraińską.  


Reakcja USA 

- Stany Zjednoczone nie zachęcają do ataków na terytorium Rosji, ani nie umożliwiają ich przeprowadzania - odniósł się do sytuacji Departament Stanu USA. Z komunikatu Stanów Zjednoczonych wynika, że Ukraińcy mają prawo bronić się swoimi sposobami przed rosyjską agresją, a inwazja może się zakończyć, jeśli najeźdźcy znikną z okupowanego państwa. 


GW


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka