źródło: PKO BP
źródło: PKO BP

Ogromne zmiany w największym polskim banku. Nowe rozwiązania dla klientów

Redakcja Redakcja Finanse Obserwuj temat Obserwuj notkę 5
PKO BP wprowadza duże zmiany dla swoich klientów. Elektroniczne dokumenty, nowe karty kredytowe i ułatwienia w korzystaniu z internetowego logowania - to tylko część niespodzianek, które przygotował PKO BP.

Duże zmiany w PKO BP. Rewolucja w dokumentach

Klienci PKO BP będą mogli już skorzystać z elektronicznego dowodu na telefonie komórkowym podczas wizyty w dowolnym oddziale. Takie potwierdzenie swojej tożsamości jest możliwe od 14 lipca. Zgodnie z obecną ustawą dowód w aplikacji mObywatel jest równoważny z tradycyjnym, fizycznym dowodem osobistym.

- Od dzisiaj nasi klienci wygodnie potwierdzą swoją tożsamość w oddziałach za pomocą mDowodu w aplikacji - napisał PKO BP na swoim oficjalnym koncie w mediach społecznościowych.

Warto dodać, że PKO BP jako pierwszy umożliwi swoim klientom korzystanie z e-dowodu. Inne banki zaczną wprowadzać taką opcję potwierdzania tożsamości dopiero od piątku.

PKO BP stawia na ekologię. Będą karty płatnicze z odzysku

To nie wszystkie zmiany wprowadzane w ostatnim czasie przez PKO BP. Bank zamierza mocno postawić na ekologiczne rozwiązania. W tym celu wprowadza on karty kredytowe wykonane w 70 proc. z odzysku. Nie chodzi tu jednak o zwykły recykling. Karty płatnicze będą pochodzić z plastikowych odpadków odłowionych z mórz, oceanów i wybrzeży. Głównym surowcem będą zużyte plastikowe butelki. Klienci banku PKO BP posiadają łącznie 10 milionów kart płatniczych, w sumie jest to około 50 ton plastiku.

"I nie jest to nasze ostatnie słowo w tym obszarze. Przewidujemy, że plastikowe, fizyczne karty płatnicze już niedługo zaczną znikać z rynku i będą stopniowo zastępowane przez karty cyfrowe – czyli karty oferujące co najmniej takie same funkcje co karty tradycyjne, ale dostępne jedynie w wersji cyfrowej w mobilnych aplikacjach bankowych czy w serwisach internetowych instytucji finansowych" - powiedziała cytowana przez portal Telepolis.pl Edyta Tararuj, dyrektorka Biura Rozwoju Produktów w PKO BP.

Zmiany na stronie internetowej PKO BP. Wygodniejsze korzystanie

Uspokajamy, że nie zmieni się sposób logowania i korzystania z internetowego konta banku PKO BP. Dla klientów przygotowano jednak kilka istotnych ułatwień.

Nowy wygląd strony internetowej PKO BP umożliwi klientom szybsze znalezienie treści, których potrzebują. Na głównej podstronie odwiedzający zyska dostęp do wszystkich stron internetowych zarządzanych przez PKO.

Pojawi się też sekcja "oferta". Internauci w wygodny sposób sprawdzą tam wszystkie usługi i oferty, które ma w swoim portfolio bank.

Odświeżone zostaną ponadto filtry i wyszukiwarki w serwisach PKO BP.

MB

Źródło zdjęcia: PKO BP, Rotunda w Warszawie. Fot. pkobp.pl

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka