Fot: PAP/Adam Kumorowicz
Fot: PAP/Adam Kumorowicz

Premier Morawiecki: Za ich błędy cenę płacą mieszkańcy Europy

Redakcja Redakcja Referendum Obserwuj temat Obserwuj notkę 36
Za błędy patronów Donalda Tuska, takich jak Angela Merkel czy Manfred Weber, ogromną cenę płacą mieszkańcy Europy. Polska będzie bezpieczna tylko pod rządami PiS - podkreślił w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

"Błędy Merkel i Webera"

"Za błędy patronów (Donalda) Tuska, takich jak Angela Merkel (b. kanclerz Niemiec - PAP) czy Manfred Weber (przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej – PAP), ogromną cenę płacą mieszkańcy Europy. Polska będzie bezpieczna tylko pod rządami PiS" - napisał Morawiecki na platormie X (dawniej Twitter).


W opublikowanym w czwartek nagraniu szef rządu podkreślił, że "w czasie, gdy polskie rodziny beztrosko spędzały ostatni wakacyjny weekend, a polskie dzieci witały nowy rok szkolny, za naszymi zachodnimi granicami działy się straszne rzeczy".  - "Zamieszki, spalone samochody, gwałty na kobietach i lincze na policjantach to rzeczywistość takich krajów jak Szwecja czy Niemcy" - wymieniał.


Dodał, że "te państwa prowadziły politykę, którą u nas w Polsce chciał wprowadzić Donald Tusk". "Wyraźnie widać, że jego plan został napisany w Berlinie i Brukseli. Za błędy patronów Tuska, takich jak Angela Merkel czy Manfred Weber, ogromną cenę płaci tamtejsze społeczeństwo" - podkreślił.

"Nie chcemy takich obrazków w polskich miastach i dlatego prosimy Polaków o głos w tej sprawie w referendum 15 października" - powiedział premier. 

Fot:PAP/Adam KumorowiczUdostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj36 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka