Było orędzie Grodzkiego, jest reakcja PiS. Już dziś wieczorem

Redakcja Redakcja Sejm i Senat Obserwuj temat Obserwuj notkę 53
Elżbieta Witek wygłosi dziś swoje orędzie do Polaków. Marszałek Sejmu przemówi o godz. 20. Wczoraj orędzie wystosował Tomasz Grodzki.

Orędzie Elżbiety Witek zostanie wyemitowane w głównych stacjach, m.in. w TVP i Polskim Radiu. Wczoraj Tomasz Grodzki w wieczornym wystąpieniu poruszył temat afery wizowej. Można się domyślać, że wystąpienie Witek będzie w kontrze do wersji polityka Koalicji Obywatelskiej. 


Orędzie Grodzkiego

- Najwyżsi urzędnicy państwowi zorganizowali na szeroką skalę transfer ludzi do Polski. Jak donoszą media, ponad 250 tysięcy wiz pracowniczych zostało wydanych obywatelom państw afrykańskich i azjatyckich, również muzułmańskich, w ciągu ostatnich 30 miesięcy. Wiz, za które trzeba było zapłacić łapówki odpowiednim osobom - mówił marszałek Senatu. 

- Czas nie pozwala na przedstawienie wszystkich afer PIS-u, których liczba idzie w dziesiątki, a o których państwo w telewizji publicznej być może nie słyszeli. Głośno mówiliśmy o nich w Senacie - dodawał Grodzki, nazywając proceder "największą aferą w Polsce w XXI wieku".  


Afera wizowa

Sprawa wiz dla cudzoziemców wyszła na jaw kilka dni temu. Polski MSZ mógł sprowadzić do Europy setki tysięcy migrantów, a premier Mateusz Morawiecki przyznał, że dymisja wiceministra spraw zagranicznych Piotra Wawrzyka jest wynikiem dochodzenia służb w MSZ - donosiła "Gazeta Wyborcza". "Możliwe, że chodzi o wielką aferę korupcyjną, w wyniku której do Europy napłynęły setki tysięcy imigrantów" - czytaliśmy. Wawrzyk odszedł z rządu. W piątek trafił do szpitala z przyczyn osobistych. 


Fot. Elżbieta Witek/PAP

GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj53 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka