Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Nikt nie prosił, każdy potrzebował. Petru pojawił się na wiecu Konfederacji

Redakcja Redakcja Konfederacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 109
W piątek w Poznaniu odbył się wiec Konfederacji. Na scenę przez Sławomira Mentzena został zaproszony Ryszard Petru. Lider Konfederacji rzucił w stronę kandydata Trzeciej Drogi cytatem z kultowego polskiego filmu. – Nie chcę ubić z panem nawet muchy w kiblu – powiedział.

Petru i Mentzen na jednej scenie 

Na wiecu Konfederacji w Poznaniu liderzy Konfederacji Sławomir Mentzen i Krzysztof Bosak mówili m.in. o potrzebie likwidacji ZUS, reformie systemu podatkowego i służby zdrowia. W pewnym momencie Mentzen zaprosił na scenę Ryszarda Petru, który pytał jednego z liderów Konfederacji o to, czy nadal jest za likwidacją ZUS. – Oczywiście, że ZUS należy zlikwidować tak szybko, jak to tylko będzie możliwe. To jest to wielka piramida finansowa – odpowiedział Mentzen.


Petru zaprosił lidera Konfederacji do debaty.

– Ryszardzie, masz Pitbulla, który wygląda jak jamnik, gibasz się jak lewicowy rezus, zachwycasz się panem Kunta-Kinte, marnujesz mojemu kumplowi ścieżkę najlepszego proszku, a na koniec chcesz ubić ze mną interes. Po tym, co tu zobaczyłem, nie chcę ubić z tobą nawet muchy w kiblu! – rzucił cytatem z filmu "Chłopaki nie płaczą" Sławomir Mentzen. 


– Dzięki temu, że zgodziłem się na debatę miał pan szansę wrócić do polityki. Dzięki mnie jest pan na liście i zamiast to docenić, przyczepił się pan jak rzep do psiego ogona. Jeździ pan za mną po całej Polsce, w każdym wywiadzie pan o mnie mówi, nie rozumiem tego kompletnie – dodał lider Konfederacji.

Polska polityka potrzebuje zmiany 

Sławomir Mentzen podkreślił, że polska polityka potrzebuje zmiany; taką zmianą będzie Konfederacja.

– Od 18 lat rządzi Polską POPiS. Mam ich dosyć, dosyć tego, co zrobili z tym państwem. Nie mamy normalnego systemu emerytalnego. Nie mamy normalnego systemu zdrowotnego. Mamy system, w którym, to każdy widział, w Tarnobrzegu kobieta kijem waliła w szybę, żeby dostać skierowanie do lekarza specjalisty. Ten specjalista to ją przyjmie za trzy lata. Jak ją położą w szpitalu, to gdzieś na korytarzu, a to jedzenia dadzą kotlet z psa piątej kategorii, zmielony razem z budą, bo takie jedzenie dają w szpitalach – mówił.

Mentzen wyliczał też, że budżet na jedzenie dla Polaka w szpitalu to jest ponad 20 złotych, a "koszt utrzymania Ukraińca - 40 zł".

– Koszt utrzymania dziecka w rodzinie zastępczej jest mniejszy, niż koszt utrzymania Ukraińca. Dlaczego podatki polskich podatników nie idą przede wszystkim na Polaków, tylko na przyjezdnych? Nie mamy normalnego systemu podatkowego; mamy najgorszy system podatkowy w Unii Europejskiej. Kto wymyślił żeby było 10 różnych stawek ryczałtu? Dlaczego weterynarz płaci inne podatki niż lekarz, a ten płaci inne podatki niż prawnik, a ten inne podatki niż inżynier? – mówił lider Konfederacji.

MP

Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj109 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka