Tomasz Grodzki i Zbigniew Ziobro. Fot. PAP/Piotr Polak/Canva
Tomasz Grodzki i Zbigniew Ziobro. Fot. PAP/Piotr Polak/Canva

Ziobro bez ogródek: Marszałek Senatu brał łapówy

Redakcja Redakcja Sejm i Senat Obserwuj temat Obserwuj notkę 190
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki brał łapówy - oświadczył w sobotę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Jak dodał, formułowany jest kolejny wniosek o uchylenie immunitetu Grodzkiemu. W piątek wieczorem marszałek Senatu wygłosił orędzie, w którym mówił, że "najwyżsi urzędnicy państwowi zorganizowali na szeroką skalę transfer ludzi do Polski; to największa afera, z jaką mierzyliśmy się w XXI wieku".

Ziobro: Pan marszałek Grodzki brał łapówy i ordynarnie wymuszał łapówy

– Pan marszałek Grodzki brał łapówy i ordynarnie wymuszał łapówy, tak wynika z ustaleń procesowych prokuratury, od biednych chorych pacjentów – powiedział Ziobro w radiu RMF.

– Prokuratura którą kieruje chce sformułować zarzuty, tylko pan Grodzki chowa się za immunitetem. Mamy kilkanaście osób, z imienia i nazwiska które mają odwagę cywilną pod odpowiedzialnością karną oskarżyć pana Grodzkiego, prawą rękę Donalda Tuska o powszechne łapownictwo – wyjaśnił Ziobro.


"Tusk chroni Grodzkiego"

Według niego, Tusk chroni Grodzkiego w ten sposób, że ponownie wystawia go jako kandydata w wyborach do Senatu, aby uzyskał immunitet. Jak dodał Ziobro, on jako prokurator generalny, który nadzoruje tę sprawę, uważa, że wnioski o postawienie przed sądem marszałka Senatu są zasadne. Natomiast „Grodzki ze swoimi kumplami z Platformy” blokuje sprawę, tak by nie mógł się nią zająć sąd.

Zbigniew Ziobro poinformował też, że „formułowany jest kolejny wniosek o uchylenie immunitetu” Tomaszowi Grodzkiemu.

Orędzie marszałka Senatu. Atak na PiS

Najwyżsi urzędnicy państwowi zorganizowali na szeroką skalę transfer ludzi do Polski; to największa afera, z jaką mierzyliśmy się w XXI wieku - powiedział w piątkowym wystąpieniu marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Zaznaczył, że sprawa naraża na szwank bezpieczeństwo Polaków i musi zostać dogłębnie wyjaśniona.

Marszałek Senatu w wystąpieniu wyemitowanym w piątek wieczorem podkreślał, że z niedowierzaniem przyjmuje kolejne informacje "wychodzące na jaw w związku z aferą wizową rządu PiS".

Podkreślił, że "polskie wizy, dokumenty uprawniające do wjazdu na teren naszego kraju, były sprzedawane na straganach w krajach Azji i Afryki". Dzięki temu - wskazał - "setki tysięcy migrantów napłynęły do naszej ojczyzny, a na tym procederze nie tylko prawdopodobnie zarobili, ale według doniesień mediów zorganizowali go najwyżsi polscy urzędnicy".


Senat odrzucił wniosek o uchylenie immunitetu marszałkowi Tomaszowi Grodzkiemu

W maju 2022 r. Senat odrzucił wniosek o uchylenie immunitetu marszałkowi Tomaszowi Grodzkiemu. Uchylenia domagała się Prokuratura Regionalna w Szczecinie, która w grudniu 2021 r. skierowała ponowny wniosek w tej sprawie. Według tej prokuratury Grodzki, pełniąc funkcję dyrektora szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatora tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej, przyjął korzyści majątkowe od pacjentów lub ich bliskich. Chodziło o art. 228 Kk, czyli zarzut „sprzedajności osoby pełniącej funkcję publiczną”.

Grodzki, który jest profesorem nauk medycznych, chirurgiem, wielokrotnie zapewniał, że formułowane pod jego adresem zarzuty dotyczące korupcji nie mają podstaw.

KW

Źródło zdjęcia: Tomasz Grodzki i Zbigniew Ziobro. Fot. PAP/Piotr Polak/Canva

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj190 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka