Fot. PAP/Piotr Polak, commons.wikimedia.org
Fot. PAP/Piotr Polak, commons.wikimedia.org

Mocny spot PiS. Szef MSWiA uderza w Tuska i przypomina wypowiedź Tomczyka

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 104
W mediach społecznościowych PiS opublikowano nowy spot. Szef MSWiA Mariusz Kamiński przypomina w nagraniu wypowiedź posła KO Cezarego Tomczyka ws. przyjmowania uchodźców, a także zdradza, kto może powstrzymać Donalda Tuska.

Ilu uchodźców jest w stanie przyjąć Polska? 

W nowym spocie Kamiński przypomina wypowiedź posła KO, b. rzecznika rządu PO-PSL Cezarego Tomczyka. Polityk PO pytany w jednej ze stacji radiowych o to, ilu uchodźców jesteśmy w stanie przyjąć odpowiada:


Jako kraj jesteśmy przygotowani właściwie na każdą liczbę. I weźmiemy też na klatę wszystkie decyzje, które podejmiemy.


Szef MSWiA zwraca uwagę, że "w poniedziałek minie 8 lat od kiedy rzecznik rządu PO-PSL złożył tę deklarację". "Potem na szczęście były wybory, które wygraliśmy. I okazało się, że nic nie trzeba brać na klatę, że przymusowej relokacji nielegalnych imigrantów do Polski nie będzie" - podkreślił Kamiński.


Jak dodał, "oni już szykowali specjalne ośrodki, by ich tu umieścić". "Dziś znowu są wybory. Donald Tusk udaje, że nie ma tematu" - zaznaczył minister.

"Tylko PiS może powstrzymać Tuska" 

Następnie pojawia się wypowiedź szefa PO, byłego premiera Donalda Tuska. "Właściwie nie powinienem odpowiadać na wasze pytania" - mówi Tusk.

"Mówią za to jego partyjni koledzy. W sprawie budowy zapory na granicy z Białorusią poszli jeszcze dalej" - podkreśla szef MSWiA.

Jak dodał, "tak atakował nas wtedy Tusk". "Jedyny pomysł jaki mają w tej chwili na tę sytuację na granicy to jest, że Polska obroni się, tak jakby ci ludzie nam wojnę wypowiedzieli" - mówił lider PO.

"Oni byli przeciw wszystkiemu, co robiliśmy, by powstrzymać tę inwazję. To jest stawką w tych wyborach. Tylko Prawo i Sprawiedliwość może powstrzymać Tuska" - oświadczył w spocie Kamiński.

MP

Donald Tusk i Cezary Tomczyk. Fot. PAP/Piotr Polak, commons.wikimedia.org

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka