fot. PAP/EPA/CIRO FUSCO/Canva
fot. PAP/EPA/CIRO FUSCO/Canva

Wraca sprawa relokacji imigrantów. Nowy spot PiS z Ursulą von der Leyen i Lampedusą

Redakcja Redakcja Imigranci Obserwuj temat Obserwuj notkę 57
Przymusowa relokacja do Polski, to projekt za którym głosowała polska opozycja. To rozwiązanie unijnej biurokracji, sprawi, że kolejne tysiące będą przypływały do Europy - podkreśla Prawo i Sprawiedliwość w nowym spocie wyemitowanym w poniedziałek w mediach społecznościowych.

Nowy spot wyborczy Prawa i Sprawiedliwości

W poniedziałek na platformie X (dawniej Twitter) opublikowany został nowy spot Prawa i Sprawiedliwości.

W spocie pokazany został apel szefowej KE Ursuli von der Leyen na temat relokacji imigrantów z Włoch do innych państw. "Wzywam państwa członkowskie do stosowania dobrowolnego mechanizmu solidarności i transferowania migrantów z Włoch" - apelowała von der Leyen.


W spocie zostały również przywołane wypowiedzi Donalda Tuska dotyczące imigrantów. "To są biedni ludzie, którzy szukają swojego miejsca na ziemi" - mówił Tusk.

W spocie znalazła się także wypowiedź b. premier Ewy Kopacz: "Polska przyjmie uchodźców, to jest gest solidarności".

Podkreślono, że przymusowa relokacja do Polski, to projekt za którym głosowała polska opozycja, a to rozwiązanie będzie wiązało się z napływem imigrantów do Europy.

Na koniec lektor zaznaczył, że opozycja chce w Polsce imigrantów oraz, że o tym będą najbliższe wybory.

Ursula von der Leyen przedstawi plan relokacji imigrantów

Wczoraj na zaproszenie premier Włoch Giorgi Meloni przewodnicząca KE Ursula von der Leyen razem z komisarz ds. imigracji Ylvą Johansson wizytowała włoską wyspę Lampedusa, gdzie przybywają tysiące imigrantów z Afryki.

Ursula von der Leyen powiedziała, że nielegalna migracja wymaga "europejskiej reakcji" i wezwała inne kraje UE do przyjęcia niektórych migrantów. - Musimy ustalić kryterium tego, kogo będziemy przyjmować. Wkrótce przygotujemy 10-punktowy plan działania dotyczący wsparcia Włoch - zapowiedziała szefowa KE.

Zdaniem polityków PiS plan von der leyen sprowadzi na Europę kolejny kryzys migracyjny na gigantyczną skalę. Wczorajszy spot PiS również dotyczył kwestii nielegalnej imigracji.

"Polska nie da się złamać! Lampedusa zmaga się właśnie ze szturmem tysięcy silnych młodych mężczyzn z Afryki, którzy usiłują nielegalnie przebić się do Europy" - zapowiada premier Mateusz Morawiecki.

Wojna na spoty. PO uderza w aferę wizową

Do kwestii imigrantów nawiązała także Platforma Obywatelska, wypominając PiS głośną w ostatnich dniach aferę wizową. PO zarzuciła w swoim spocie PiS-owi, że traktuje Straż Graniczną przedmiotowo, jak ściankę do zdjęć. „(…) W tym samym czasie PiSowska mafia ściąga do Polski setki tysięcy migrantów, którym wystawia wizy za łapówki. Oni na nielegalnym procederze mogli zarobić miliardy, a dla prawdziwych obrońców granicy przewidzieli kawałek chleba i konserwę" - pokazuje PO w spocie.


ja

Czytaj także:


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka