Zdjęcie: Materiały prasowe
Zdjęcie: Materiały prasowe

KGHM sponsorem kobiecej drużyny piłki ręcznej z Lubina

Redakcja Redakcja Piłka ręczna Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
KGHM ponownie wspiera drużynę kobiecej piłki ręcznej z Lubina. Sponsor podpisał z klubem umowę na trzy sezony, w tym na sponsoring tytularny i zmianę nazwy klubu. Zawodniczki KGHM MKS Zagłębie Lubin to aktualne Mistrzynie Polski. Zaangażowanie KGHM w sport to jedno z głównych działań prospołecznych miedziowej spółki.

– W KGHM pracujemy w zespole ludzi ambitnych i odważnych. Dzięki temu osiągamy bardzo dobre wyniki produkcyjne, inwestujemy i rozwijamy spółkę. Możemy też wspierać tych, którzy tego wsparcia potrzebują. Złota drużyna piłkarek ręcznych z Lubina przynosi Zagłębiu Miedziowemu dumę i wiele radości. Wierzę, że kontynuacja współpracy przyniesie wiele dobrego obu stronom – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

– Bardzo się cieszę, że umowa została zawarta na trzy lata, co pozwoli nam nie tylko na spokojną grę w Lidze Mistrzyń, ale także w rozgrywkach ligowych. Da nam to dużą stabilizację w nadchodzących latach i racjonalne planowanie w rozwoju drużyny. Chcemy ciągle iść do przodu, ale bez KGHM byłoby to niemożliwe. Nasz tegoroczny udział w Lidze Mistrzyń to przede wszystkim zasługa miedziowej spółki – dodał, Witold Kulesza, prezes klubu z Lubina.  

Trzy złota z rzędu

Piłkarki ręczne KGHM MKS Zagłębia Lubin to tegoroczne Mistrzynie Polski. Ten tytuł, szczypiornistki wywalczyły już trzy razy z rzędu, a łącznie w swej historii czterokrotnie. Klub ma na swoim koncie także 13 srebrnych oraz cztery brązowe medale Mistrzostw Polski, oraz osiem Pucharów Polski. To czyni KGHM MKS Zagłębie Lubin jednym z najbardziej utytułowanych klubów w całym kraju.

Dzięki zdobyciu Mistrzostwa Polski w ubiegłym sezonie Miedziowe będą miały okazję zmierzyć się ze ścisłą europejską czołówką. Mistrzynie Polski w Lidze Mistrzyń trafiły do grupy B, gdzie zmierzą się m.in. z obecnie najsilniejszą drużyną w Europie, czyli norweskim Vipers Kristiansand.

KGHM wspiera sport

KGHM Polska Miedź S.A. to nie tylko globalny gigant przemysłowy zajmujący się wydobyciem i przetwórstwem cennych surowców naturalnych, w tym miedzi, srebra i złota. To także firma odpowiedzialna społecznie i mecenas polskiego sportu. Polska Miedź obejmuje patronatem ważne wydarzenia zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i międzynarodowym.

Miedziowa spółka wspiera kluby i sportowców z różnych dyscyplin, m.in.: piłki nożnej, piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki, żużla, szermierki, pięcioboju nowoczesnego, badmintona czy szachów. Tylko w 2022 roku sponsoring sportu przez KGHM Polska Miedź S.A. wyniósł blisko 32 mln złotych, a Fundacja KGHM na wsparcie sportu przekazała prawie 5 mln zł.

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport