źródło: PAP
źródło: PAP

Wielka mobilizacja przed wyborami. Co PiS zaprezentuje podczas konwencji?

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 131
W niedzielę o godzinie 12.00 w katowickim "Spodku" odbędzie się konwencja Prawa i Sprawiedliwości z udziałem prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. Według polityków PiS, wydarzenie będzie miało charakter mobilizacyjny na ostatniej prostej przed wyborami. Szef rządu przed rozpoczęciem konwencji pokazał tajemniczą teczkę.

Konwencja PiS w Katowicach. Kaczyński mobilizował działaczy

O niedzielnym wydarzeniu mówił na spotkaniu w Pruszkowie Jarosław Kaczyński. - Przed nami kilkanaście dni ciężkiej pracy, ale przypominam - i to jest obowiązek każdego, kto chce naprawdę naszego zwycięstwa - konwencja w Katowicach. Tam musimy być. Po tej konwencji jeszcze więcej siły, jeszcze więcej energii i w niedzielę, 15 października, w imieniny Jadwigi - bo akurat moja śp. mama była Jadwigą - otwieramy szampana i może nie tylko - powiedział prezes PiS.

Podczas konwencji w "Spodku" wystąpią czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości: prezes partii, wicepremier Jarosław Kaczyński i wiceprezes, premier Mateusz Morawiecki.

Politycy i działacze PiS od rana w mediach społecznościowych publikowali zdjęcia z trasy do katowickiego Spodka.


Premier: Rząd Prawa i Sprawiedliwości buduje bezpieczną przyszłość Polaków

Konwencja odbywa się pod hasłem "Bezpieczna Polska".

- Rząd PiS od ośmiu lat buduje bezpieczną przyszłość Polaków - podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu przypomniał najważniejsze wydarzenia tych lat, m.in. wprowadzenie świadczenia 500 plus, obniżenie wieku emerytalnego, wprowadzenie dodatkowych świadczeń emerytalnych, czy podniesienie kwoty wolnej od podatku.

"Od ośmiu lat rząd Prawa i Sprawiedliwości buduje bezpieczną przyszłość Polaków! Dziękujemy Wam za zaufanie! Ogrom pracy za nami, ale jeszcze więcej wyzwań przed nami! Zwyciężymy!" - przekazał premier we wpisie na Facebooku.

W grafice umieszczonej pod postem, premier przypomina ostatnie osiem lat w formie chronologicznej, począwszy od październikowych wyborów w roku 2015.

Na kilka minut przed rozpoczęciem konwencji premier Mateusz Morawiecki pokazał tajemniczą teczkę.


Co PiS zaprezentuje podczas niedzielnej konwencji

Jak ocenił w rozmowie z PAP rzecznik PiS Rafał Bochenek, zaplanowane na jesień wybory będą najważniejsze po 1989 roku. "Wyruszamy na ostatnią prostą kampanii parlamentarnej do historycznego zwycięstwa 15 października" - powiedział. "To tutaj poczujemy bijące serce Polski - Polski uśmiechniętej pozytywnej i przede wszystkim przygotowanej do realizacji konkretnego Planu Dla Polski" - dodał.

Rzecznik rządu Piotr Müller pytany w TVP1, co PiS zaprezentuje podczas niedzielnej konwencji, odparł: "Ostatnia prosta. My sprawy programowe już zaprezentowaliśmy, w związku z tym nie spodziewajmy się tam typowo kwestii programowych. One będą podsumowane. Natomiast jest to typowa konwencja mobilizacyjna dla naszych struktur, dla całej partii, naszych sympatyków w całej Polsce".

Prawo i Sprawiedliwość chce podkreślić wagę pytań referendalnych oraz zwrócić uwagę na prowadzenie odpowiedniej polityki w relacjach z Unią Europejską.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.


MB

Fot. Politycy PiS. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: PAP/Paweł Supernak

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka