Zdjęcie: Materiały prasowe
Zdjęcie: Materiały prasowe

Lokalne podatki zapłacisz w mObywatel 2.0

Redakcja Redakcja Cyfryzacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Mieszkańcy Bydgoszczy już od kilku dni za podatek od nieruchomości mogą zapłacić BLIKiem w aplikacji mObywatel. Już niedługo ta funkcja będzie dostępna w całym kraju – zapewnia Bank Gospodarstwa Krajowego, który rozlicza pieniądze pomiędzy mieszkańcami a jednostkami samorządu terytorialnego.

Wspólny projekt Banku Gospodarstwa Krajowego, Centralnego Ośrodka Informatyki, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Polskiego Standardu Płatności (operatora systemu BLIK) to kolejny krok do cyfryzacji i ułatwienia systemu opłat.

Krok ku cyfryzacji

Już wcześniej, BGK we współpracy z Ministerstwem Finansów i Polskim Standardem Płatności, umożliwił między innymi płatność za roczny podatek PIT w serwisie e-Urząd Skarbowy (PIT-28, PIT-36, PIT37, PIT-38, PIT-39) i usłudze Twój e-PIT (PIT-28, PIT-36, PIT37, PIT-38). Projekt ten zdobył również nagrodę dla „Najważniejszej inicjatywy świata bezgotówkowego” w branżowym konkursie eDukaty organizowanym przy okazji wydarzenia Cashless Congress.

– Obsługa finansów publicznych jest dla BGK elementem misji, zaś rozliczanie płatności w sektorze publicznym w tę misję się wpisuje. Cieszymy się, że wykorzystując nasze kompetencje możemy odpowiedzieć na potrzeby samorządów. Jesteśmy przekonani, że możliwość opłacania podatków lokalnych w aplikacji mObywatel 2.0. spotka się z dużą przychylnością użytkowników. To kolejny projekt, w którym z naszymi partnerami współtworzymy efektywny system rozliczania transakcji w sektorze publicznym – powiedział Przemysław Zasieczny, dyrektor programu Finanse publiczne w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Nowa funkcjonalność już niedługo będzie dostępna także dla mieszkańców pozostałych miast.

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie