PAP
PAP

PiS prowadzi intensywne rozmowy z PSL? Ludowcy reagują na te doniesienia

Redakcja Redakcja Sejm i Senat Obserwuj temat Obserwuj notkę 273
Politycy PiS ciągle powtarzają, że prowadzą zaawansowane rozmowy z PSL w sprawie utworzenia ewentualnej koalicji. Ludowcy konsekwentnie zaprzeczają takim rewelacją. W mediach społecznościowych wybuchł spór w tym temacie.

Zalewska: Rozmawiamy z PSL. Hetman: Nie rozmawiamy

Temat rzekomych rozmów koalicyjnych przedstawicieli PiS z politykami PSL to materiał na brazylijską telenowelę. Politycy Zjednoczonej Prawicy ciągle przekonują, że prowadzą "zaawansowane rozmowy" z częścią Trzeciej Drogi, ale Ludowcy konsekwentnie temu zaprzeczają. Właśnie na tym polu doszło do kłótni w studiu jednej z rozgłośni radiowych.

- Chcemy się podjąć misji tworzenia rządu. Rozmawiam ze zwykłymi członkami PSL i nie widzą niczego szczególnego w koalicji z PiS - przekonywała w programie "7. Dzień Tygodnia w Radiu Zet" europosłanka Anna Zalewska.

Na te rewelacje zareagował Krzysztof Hetman z Trzeciej Drogi. - Wola tworzenia rządu w oparciu o partie demokratyczne to wola całej organizacji politycznej. To wola wszystkich członków PSL - zapewnił. Tym samym odrzucił możliwość koalicji jego partii ze Zjednoczoną Lewicą.

Ludowcy mają dość spekulacji. Awantura w mediach społecznościowych

Wcześniej w podobnym tonie do Zalewskiej wypowiedział się Jan Dziedziczak. Znany polityk PiS był gościem Radia Elka. Stwierdził on, że: "Rozmawiamy z PSL, wiele nas łączy".

Na te doniesienia natychmiast zareagował rzecznik prasowy Ludowców. Miłosz Motyka nie wytrzymał i napisał pokaźną wiązankę pod adresem rozpuszczających plotki o ewentualnej koalicji parlamentarzystom PiS.

- Nie, nie rozmawiacie. Prowadzicie żenujący monolog, żyjąc w oparach absurdu - napisał Motyka na platformie X (dawniej Twitter).

O wcześniejszych "podchodach" polityków PiS do członków PSL pisaliśmy tutaj:


MB

Fot. Konferencja PSL w Tarnowie. Źródło: PAP/Paweł Topolski

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka