PAP/CANVA
PAP/CANVA

Nowy trop w sprawie zabójcy 6-latka? Helikopter zmienił teren poszukiwań

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 27
Policja wciąż poszukuje poszukuje Grzegorza Borysa podejrzewanego o zabójstwo swojego 6-letniego syna. Z danych portalu, który śledzi trasę lotów wynika, że policyjny helikopter zmienił miejsce poszukiwań. Za uciekinierem wystawiono Europejski Nakaz Aresztowania.

Brutalna zbrodnia w Gdyni. 6-latek z podciętym gardłem

Przypomnijmy, że w piątek w jednym z mieszkań na gdyńskiej Karwinie odnaleziono zwłoki sześcioletniego dziecka. Jak podaje Radio Gdańsk, ciało odnalazła matka wracająca z pracy. Chłopiec miał ranę ciętą szyi. W mieszkaniu znajdował się również martwy pies.

Policja od piątku poszukuje 44-letniego Grzegorza Borysa i prezentuje jego zdjęcia. W poszukiwania zaangażowanych jest blisko tysiąc osób. - Mężczyzny szukamy z lądu i z powietrza. W akcję zaangażowani są przewodnicy z psami i leśnicy. Nad przeszukiwanymi terenami lata śmigłowiec - mówiła rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku Karina Kamińska.

W Trójmiejskim Parku Krajobrazowym trwa obława na 44-letniego żołnierza Marynarki Wojennej. Policja prosi, by nie wchodzić do lasów w rejonie poszukiwań. Mieszkańcy Trójmiasta dostali w tej sprawie alert RCB.

Więcej przeczytasz o tym tutaj:

Z naszych informacji wynika, że niektórzy policjanci zostają po służbie, ponieważ chcą szukać do skutku. Mężczyzna skutecznie się ukrywa.

Jest Europejski Nakaz Aresztowania Borysa. Uciekł za granicę?

Sąd wydał Europejski Nakaz Aresztowania poszukiwanego mężczyzny - poinformowała prokuratura.

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej Grażyna Wawryniuk powiedziała dziennikarzom, że sąd wydał Europejski Nakaz Aresztowania poszukiwanego Grzegorza Borysa. - W związku z tym śledztwem na chwilę obecną nie mamy do przekazania więcej informacji - dodała prokurator Wawryniuk.

Policyjny helikopter zmienił obszar poszukiwań

Jeszcze we wtorek rano funkcjonariusze policji przeszukiwali w poszukiwaniu Grzegorza Borysa lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, które znajdują się miedzy dzielnicami Gdyni - Chwarznem a Karwinami.

Karwiny są tuż nad Wielkim Kackiem, gdzie doszło do tragedii. Z mapy wynika, że przesunięto teraz działania śmigłowca na północny zachód. Potwierdzają to trasy przelotu, które można śledzić na portalu flightradar24.com.

Jak wynika z danych serwisu flightradar24, jednostka najpierw krążyła nad lasem między Chwarznem a Pustkami Cisowskimi. Później patrolowała teren między Chwarznem a Dąbrową. Potem latała nad północną częścią parku w okolicach Chylonii i obwodnicy Trójmiasta.

image

Lasy, gdzie działania prowadzi policja, to obszar Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego odgrodzony ul. Wiczlińską i Chwarznieńską; przez środek którego biegnie Obwodnica Trójmiasta. Teren jest pagórkowaty i pokryty gęstym liściastym i częściowo mieszanym lasem. Przez park wiedzie kilka szlaków turystycznych pieszych i rowerowych - lasem można dostać się z dzielnicy Dąbrowa na Chwarzno i Witomino.

W związku z obławą występują utrudnienia komunikacyjne m.in.: na Obwodnicy Trójmiasta pomiędzy węzłami Chwarzno-Wielki Kack (kier. Gdańsk) oraz ul. Wiczlińska (pomiędzy Wiczlinem a Dąbrową).

MB

Fot. Grzegorz Borys. Źródło: Polska Policj/Canva

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo