"Kabaret na żywo". Fot. Instagram/robert.gorski.official
"Kabaret na żywo". Fot. Instagram/robert.gorski.official

Górski uderza w Polsat. "Efekt biznesów, które robią z odchodzącą władzą"

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 53
"Kabaret na żywo. Młodzi i Moralni” emitowany w telewizji Polsat słynie ze skeczy mocno krytycznych wobec obecnej władzy. W ostatnim czasie, nie wiadomo z jakiego powodu, zniknął z anteny. Kabareciarz i jeden z twórców programu Robert Górski uważa, że ma to związek z "biznesami, które Zygmunt Solorz robi z odchodzącą władzą".

"Kabaret na żywo" znika z Polsatu 

Telewizja Polsat zdecydowała się w minioną niedzielę na nagłą zmianę w ramówce. Z anteny zniknął "Kabaret na żywo. Młodzi i moralni”, który został w czwartek nagrany. Zamiast niego widzowie zobaczyli film sensacyjny "R.I.P.D.”. Portal wirtualnemedia.pl pisał, że może to być efekt spadającej publiki. 

Tę tezę w rozmowie z portalem zdementował lider Kabaretu Moralnego Niepokoju Robert Górski. – Nasz kabaret to w tej chwili najlepiej oglądany program Polsatu. Rzeczywiście, stracił oglądalność w porównaniu z ubiegłym rokiem, podobnie jak wszystkie audycje tej stacji. Nasz stracił stosunkowo najmniej - mieliśmy 12 proc. oglądalności, w tym czasie antenowym to ewidentny sukces. Wcześniej u państwa pojawił się artykuł, który mówił, że czas reklamowy wokół naszego programu jest najdroższy w całym Polsacie – stwierdził. 


Dodał również, że "film R.A.P.I.D puszczony w miejsce kabaretu, miał oglądalność na poziomie około 600 tys. widzów i około 6 proc. udziałów w rynku, czyli mniej niż połowę oglądalności +Kabaretu na żywo+". 

Górski zdradza, dlaczego program zniknął 

Przypomnijmy, że przed wyborami z platformy Polsat Box Go zniknęły wszystkie wyemitowane odcinku trzeciego sezonu kabaretu. Podobnie jest na kanale youtube’owym Polsatu: najnowsze skecze z "Młodych i Moralnych” są z wiosny bieżącego roku. Telewizja Polsat tłumaczyła wówczas, że poczyniono takie ruchy, ponieważ stacja nie chciała, żeby jej treści były wykorzystywane w kampanii wyborczej.

Zdaniem Górskiego, "teraz natomiast toczy się jakaś powyborcza gra, dzieje się coś, co wykracza poza sferę kabaretu naszej dziedziny". 

"Pan Miszczak nie ma na to wpływu"

Kabareciarz w rozmowie z Wirtualnymi Mediami na tym nie poprzestaje i wskazuje winnych. – Myślę, że pan Miszczak nie ma na to wpływu, bo chyba jest zbyt doświadczonym menedżerem, żeby podejmować takie idiotyczne kroki. Sądzę, że to efekt wyborów albo biznesów, które prowadzi prezes Solorz (Zygmunt Solorz, właściciel Polsatu - red.) z właśnie odchodzącą władzą. Te wszystkie nerwowe, niezborne ruchy są podyktowane biznesami, o których prawdopodobnie nie wiemy – podsumował Górski. 

Kabaret Młodych Panów to projekt kilku kabaretów (m.in. Kabaretu Młodych Panów, Kabaretu Moralnego Niepokoju czy Kabaretu Skeczów Męczących). Kabareciarze słynął z mocno krytyczny skeczy wobec obecnej władzy.

MP

"Kabaret na żywo". Fot. Instagram/robert.gorski.official

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura