Żabka dopięła swego. Magiczna granica osiągnięta

Redakcja Redakcja Biznes Obserwuj temat Obserwuj notkę 10
Żabce udało się otworzyć już 10 tys. sklepów. Jubileuszowy punkt działa od 27 października w poznańskim Starym Browarze. Centrum handlowe co roku odwiedza ok. 9 mln klientów. Nowością dla nich będzie robot Robbie w Żabce, który zaserwuje hot-doga.

– Otwarcie 10-tysięcznego sklepu to kamień milowy w rozwoju sieci Żabka. Nie osiągnęlibyśmy go, gdyby nie nasi franczyzobiorcy, którzy na co dzień dbają o relacje z klientami i budują pozytywny wizerunek naszej marki. To z myślą o nich rozwijamy naszą sieć i uatrakcyjniamy ofertę franczyzową, dodając do niej kolejne benefity i nowoczesne narzędzia. Takich działań oczekują od nas także klienci, dla których bije drugie serce Żabki. Dlatego nieustannie docieramy do nowych miejsc i zaskakujemy innowacyjnymi rozwiązaniami, by jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby konsumentów i każdego dnia ułatwiać życie milionom z nich – mówi Adam Manikowski, wiceprezes zarządu Grupy Żabka, dyrektor zarządzający Żabka Polska. 

Technologią połączona z dbałością o środowisko

Franczyzobiorcą jubileuszowego sklepu został Norbert Kruk, związany z siecią od kilku lat. – Żabka wyprzedza trendy rynkowe odpowiadając na zmieniające się potrzeby konsumentów, ale i nas franczyzobiorców. Od 6 lat współpracuję z siecią, prowadząc poznańską Żabkę Eko Smart oraz sklep zlokalizowany w siedzibie firmy. Cieszę się, że będę zarządzał jubileuszową placówką, łączącą technologię z rozwiązaniami prośrodowiskowymi, zwiększającymi efektywność energetyczną – wymienia Norbert Kruk. 

Jednym z innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w 10 000. sklepie jest stworzony na zamówienie Żabki robot Robbie, serwujący hot dogi. Pierwsze takie urządzenie zainstalowane zostało w sklepie autonomicznym w Warszawie przy ul. Dobrej 54. Teraz to nowatorskie rozwiązanie po raz pierwszy wykorzystano w tradycyjnym sklepie. – Mam nadzieję, że słynny już robot Robbie, serwujący kultowe hot dogi, zapewni moim klientom wyjątkowe emocje, a mój sklep dzięki temu wyróżni się na rynku – dodaje franczyzobiorca 10 000. sklepu w Starym Browarze. 

Nie tylko robot Robbie

W otwartym 10 000. sklepie zastosowano ponadto nowoczesne lodówki, ograniczające zużycie energii niezbędnej do schłodzenia towaru. W sklepie zainstalowano także najnowszej generacji system oczyszczania powietrza – Safe Air – który oczyszcza powietrze ze szkodliwych zanieczyszczeń, pochłaniając też najmniejsze cząsteczki, w tym wirusy i bakterie. Zamontowana w sklepie klimatyzacja, za pomocą scentralizowanego systemu, umożliwia kontrolowanie temperatur, co wpływa na redukcję zużycia energii elektrycznej. 

W dniu otwarcia klienci mogli stworzenia mural mozaikowy ze zdjęć zrobionych w specjalnej fotobudce. Wykonane przez klientów fotografie, wydrukowane w odpowiedniej kolorystyce i wklejone w oznaczone miejsce, ułożyły się w jubileuszowy logotyp – 10 000 Żabek, TEJ! Kompozycję stworzy aż 2 000 fotografii.

Jubileuszowa Żabka w centrum handlowym Stary Browar (Poznań ul. Półwiejskiej 42), znajduje się nieopodal wejścia z parkingu i ruchomych schodów (poziom 0, pawilon 207). Placówka jest czynna od poniedziałku do soboty w godz. 8:00-23:00, a w niedzielę w godz. 9:00-21:00.   

Żabka Drive 

 Z okazji 25-lecia Żabki w podwarszawskim Piasecznie zostanie uruchomiona 28 października Żabka Drive, w której kierowcy – bez wysiadania z auta – będą mogli skorzystać z oferty gastronomicznej. Placówka ma działać tak, jak McDrive czy KFC Drive Thru. Żabka Drive będzie pracować w godzinach od 6 do 23 przez 7 dni w tygodniu. Kolejne takie miejsce powstanie koło Łodzi. 

Fot. Żabka 

Komentarze