Zdjęcie: Materiały partnera
Zdjęcie: Materiały partnera

Black Friday - najważniejsze informacje o święcie zakupów

Redakcja Redakcja Styl życia Obserwuj temat Obserwuj notkę 2
Black Friday to świetny moment na odświeżenie szafy, wyposażenie mieszkania oraz kupno prezentów pod choinkę w znacznie obniżonych cenach. Czym dokładnie jest czarny piątek? Jak przygotować się do tego wydarzenia? Dowiedz się tego z poniższego artykułu!

Black Friday – co to za wydarzenie?

Czarny piątek to jedno z najważniejszych wydarzeń komercyjnych. Jest to dzień promocji i wyprzedaży, który wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Zyskuje jednak coraz większą popularność także w innych krajach na całym świecie. Tradycyjnie obchodzony jest w pierwszy piątek po Święcie Dziękczynienia i oznacza początek przedświątecznego szaleństwa zakupowego. Klienci mogą liczyć wtedy na znaczne obniżki cen w sklepach stacjonarnych i internetowych.

Jest to doskonała okazja dla właścicieli sklepów na wyprzedanie posiadanych produktów i odświeżenie oferty. Oprócz obniżek cen niektórzy producenci decydują się na wydłużenie godzin otwarcia sklepów, tak aby umożliwić klientom skorzystanie z promocji. Największą popularnością w tym okresie cieszą się sklepy ze sprzętem elektronicznym, odzieżą oraz akcesoriami domowymi. Warto pamiętać o tym, że Black Friday to doskonały moment na przygotowanie prezentów na Boże Narodzenie. Kupno upominków w niższych cenach może okazać się świetnym rozwiązaniem dla domowego budżetu.

Skąd wziął się czarny piątek?

Istnieje wiele teorii tłumaczących genezę Black Friday. Pierwsze wzmianki o amerykańskim święcie zakupów pochodzą z lat 60. XX wieku. Jedno z wyjaśnień ma być związane z określeniem stosowanym przez policję do opisania tłumów w sklepach przed Świętami Bożego Narodzenia. W 1975 roku New York Times użył określenia czarny piątek do opisania najbardziej ruchliwego dnia handlowego w całym roku. Sformułowanie to powoli rozprzestrzeniało się w całym kraju i z czasem dzień ten uzyskał miano największego święta komercyjnego.

Podejmowano jednocześnie liczne próby znalezienia genezy tego zjawiska. Niektórzy łączą je m.in. z dodatkowymi dniami wolnymi branymi przez robotników po Święcie Dziękczynienia oraz z kryzysem na rynku złota. Nazwa bywa łączona także z czarnym tuszem stosowanym do odnotowywania przez sprzedawców najbardziej rentownych dni handlowych. To właśnie w tym okresie mieli oni zauważać znaczne przychody.

Jak przygotować się do zakupów w Black Friday?

Obecnie jest to jedno z najważniejszych wydarzeń handlowych. Jak przygotować się do czarnego piątku? Przede wszystkim odwiedź swoje ulubione sklepy przed rozpoczęciem promocji i zrób listę potrzebnych przedmiotów. W tym celu najlepiej korzystać z oferty internetowej, która pozwala na łatwe odnalezienie potrzebnych produktów. Szukasz sprzętu AGD? Koniecznie odwiedź stronę https://www.mediaexpert.pl/lp,black-friday, na której znajdziesz liczne promocje z okazji czarnego piątku.

Na swojej liście może umieścić także prezenty świąteczne. Przed wyprzedażami zastanów się, jakie upominki chcesz kupić swoim najbliższym. W ten sposób łatwiej będzie Ci odnaleźć ciekawe artykuły w czasie wzmożonych obniżek. Ma to szczególne znaczenie podczas zakupów w sklepach stacjonarnych, które w trakcie czarnego piątku są szczególnie zatłoczone. Warto pamiętać o tym, że popularność Black Friday w naszym kraju ciągle rośnie i możemy spodziewać się, że z każdym kolejnym rokiem będzie wzrastać liczba sklepów biorących udział w wydarzeniu.

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj2 Obserwuj notkę

Komentarze