na zdjęciu: Akcja ratunkowa Policji. źródło: kadr z nagrania udostępnionego przez KMP Łomża.
na zdjęciu: Akcja ratunkowa Policji. źródło: kadr z nagrania udostępnionego przez KMP Łomża.

Niesamowite nagranie z akcji ratunkowej policji. Funkcjonariusz nie kalkulował

Redakcja Redakcja Policja Obserwuj temat Obserwuj notkę 6
Policjant z Łomży uratował 62-letnią kobietę. Wskoczył do rzeki, ponieważ kobieta tonęła, a następnie wyciągnął ją na brzeg. Co ciekawe, policja udostępniła nietypowe nagranie z akcji ratunkowej. Przebieg operacji został zarejestrowany z kamery, którą funkcjonariusz miał przypiętą do piersi. Dzięki temu widz może zobaczyć wydarzenia z perspektywy policjanta.

Policjant uratował tonącą kobietę

Dyżurny na komisariacie w Łomży dostał informację, że 62-letnia wyszła z domu w stronę rzeki, a rodzina obawia się o jej bezpieczeństwo.

Funkcjonariusze od razu udali się w miejsce wskazane w rozmowie telefonicznej. W pewnym momencie, zauważyli nad brzegiem rzeki kobietę odpowiadającą rysopisowi. Po chwili wskoczyła ona do wody i zaczęła się topić.

"Mundurowi natychmiast zaczęli biec w jej kierunku. Posterunkowy Jan Wiliński w pełnym umundurowaniu i wyposażeniu wskoczył do wody. Udało mu się szybko dotrzeć do kobiety i przetransportować ją do brzegu, na którym był już drugi policjant" - relacjonuje przebieg wydarzeń Komenda Miejska Policji z Łomży.


Dno rzeki było grząskie, co powodowało problemy z wydostaniem się z wody na brzeg. Przy wsparciu drugiego mundurowego udało się jednak zapewnić kobiecie bezpieczeństwo.

"Następnie mundurowi udzielili 62-letniej kobiecie pierwszej pomocy. Na miejsce wezwali załogę karetki pogotowia, która zabrała ją do szpitala. Dzięki szybkiej reakcji łomżyńskich funkcjonariuszy udało się uratować życie kobiety" - czytamy w notatce KMP w Łomży.

Jak się okazuje, posterunkowy Jan Wiliński kurs podstawowy zakończył zaledwie miesiąc temu, a już na początku swojej drogi zawodowej wypełnił słowa roty ślubowania "strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia".

Kapitalne nagranie z akcji ratunkowej 

Policja udostępniła nagranie z akcji. Przebieg całego zdarzenia został zarejestrowany z kamery, którą funkcjonariusz miał przypiętą do piersi. Dzięki temu widz może zobaczyć wydarzenia z perspektywy policjanta.

na zdjęciu: Akcja ratunkowa Policji. źródło: kadr z nagrania udostępnionego przez KMP Łomża. 


SW

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo