Za nami emocjonująca sobota w PKO Ekstraklasie. Dużo bramek i skandal

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
W Święto Niepodległości nie zabrakło emocji na piłkarskich boiskach. Padło aż 12 goli w zaledwie trzech meczach - tak jednym zdaniem można podsumować ostatnią sobotę w PKO BP Ekstraklasie. Niedziela zapowiada się równie gorąco - czeka nas hitowe starcie Legii Warszawa z Lechem Poznań.

Emocje w sobotnich meczach PKO Ekstraklasy. 12 bramek

Kibice, którzy postanowili spędzić Święto Niepodległości przed telewizorami nie mieli powodów do narzekania. W 3 sobotnich meczach 15. kolejki PKO Ekstraklasy padło aż 12 bramek.

W Łodzi miejscowy ŁKS podejmował Piasta Gliwice. Mecz ten przejdzie do historii obu drużyn. W 38. minucie goście prowadzili już 3:0! Łodzianie się jednak nie poddali i mecz zakończył się remisem 3:3.

Równie emocjonujący był mecz Zagłębia Lubin z Widzewem Łódź. "Miedziowi" prowadzili 1:0 po bramce Mateusza Wdowiaka w 60. minucie meczu. Widzew niespodziewanie wyrównał w doliczonym czasie gry po trafieniu Imada Rondica. W tej sytuacji nie popisał się bramkarz gospodarzy Sokratis Dioudis. Golkiper powalił napastnika gości na własnej połowie i otrzymał za to czerwoną kartkę. Potem doszło do jeszcze większego skandalu. Wyrzucony z boiska zawodnik wszczął burdę w tunelu prowadzącym do szatni.

Na koniec piłkarskiej soboty kibice mogli obejrzeć złoto-krwiste derby polski. Korona Kielce podejmowała na własnym terenie Jagiellonie Białystok. W meczu tym padły aż 4 bramki. Gospodarze prowadzili dwukrotnie, ale gospodarzom udało się za każdym razem wyrównać i mecz zakończył się zasłużonym remisem 2:2.

Przed nami hit kolejki. Legia zmierzy się z Lechem

Do końca 15 kolejki pozostały jeszcze cztery mecze. Trzy z nich obejrzymy już dzisiaj. Wśród nich znajdą się aż 2 szlagiery.

W Warszawie 6. w tabeli Legia podejmie Lecha Poznań, który obecnie znajduje się na ostatnim miejscu podium PKO Ekstraklasy. Mimo różnicy w punktach, faworytami mogą być gospodarze, którzy popsali się świetną formą w ostatnim spotkaniu fazy grupowej Ligii Konferencji. Jedno jest pewne - mimo kiepskiej pogody stadion na Łazienkowskiej na pewno zapełni się kibicami.

Wcześniej w Szczecinie dojdzie do pojedynku tamtejszej Pogoni z mistrzem Polski Rakowem Częstochowa. Warto zauważyć, że obie drużyny próbowały swoich sił w tegorocznych pucharach europejskich. Raków dostał się do fazy grupowej Ligii Europy, a Pogoń odpadła w eliminacjach Ligii Konferencji. "Medaliki" znajdują się obecnie na 4. miejscu w tabeli, a "Portowcy" na 5.

W pierwszym niedzielnym starciu zobaczymy natomiast starcie Stali Mielec z Górnikiem Zabrze. Ostatnie starcie 15. kolejki zobaczymy w poniedziałek. W Chorzowie Ruch podejmie Radomiaka Radom.