fot. sejm.gov.pl
fot. sejm.gov.pl

Pierwsze posiedzenie Sejmu i już niespodzianka. Morawiecki zdecydował

Redakcja Redakcja Sejm i Senat Obserwuj temat Obserwuj notkę 52
- Premier Mateusz Morawiecki zdecydował, że dymisję będzie składał na moje ręce, a nie na ręce nowo wybranego marszałka. Nie ma tu zapisu regulaminowego. Jest tylko zapis, że premier składa dymisję rządu w trakcie pierwszego posiedzenia - powiedział Marek Sawicki, marszałek senior, w Radiu ZET.

Premier Mateusz Morawiecki złoży dymisję

Marszałek senior Sejmu Marek Sawicki (PSL) pytany w poniedziałek w Radiu Zet czy po zaprzysiężeniu posłów, w trakcie pierwszego posiedzenia Sejmu X Kadencji będzie dymisja premiera Mateusza Morawieckiego, odpowiedział, że tak.

- Pan premier Mateusz Morawiecki zdecydował, że dymisję będzie składał na moje ręce, a nie na ręce nowo wybranego marszałka - powiedział Marek Sawicki.


Dodał, że "tutaj nie ma zapisu regulaminowego". - Jest tylko zapis, że premier składa dymisję rządu w trakcie pierwszego posiedzenia Sejmu, a czy zrobi to pierwszego dnia, drugiego czy trzeciego - jeśli Sejm się przedłuża - nie ma to żadnego znaczenia i nie jest powiedziane na czyje ręce - zaznaczył Marek Sawicki.

Inauguracyjne posiedzenie Sejmu X kadencji

Dodał także, że premier wyjdzie na trybunę sejmową i powie kilka słów do Sejmu oraz do społeczeństwa.

W poniedziałek o godzinie 12 odbędzie się inauguracyjne posiedzenie Sejmu X kadencji. Otworzy je marszałek senior Marek Sawicki (PSL) powołany przez prezydenta na tę funkcję. Podczas posiedzenia nowi posłowie złożą ślubowanie, wybrany zostanie marszałek Izby i wicemarszałkowie. W posiedzeniu weźmie udział prezydent Andrzej Duda, który wygłosi orędzie; premier Mateusz Morawiecki złoży dymisję rządu.

Prezydencka minister Małgorzata Paprocka poinformowała, że w poniedziałek wieczorem ok. 19-20, kiedy zakończą się uroczystości w parlamencie, prezydent Andrzej Duda powierzy misję tworzenia nowego rządu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

ja

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka