Dua Lipa, fot. Instagram
Dua Lipa, fot. Instagram

Miała wystąpić na Open'erze, a ukrywała się w schronie. Dua Lipa wraca do Polski

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 12
Dua Lipa miała być jedną z gwiazd Open’era 2022. Ale obliczu gigantycznej burzy, jaka wtedy przechodziła nad Trójmiastem koncert został odwołany, artystka uciekała za kulisy, a fani byli rozczarowani. Dua Lipa obiecała wtedy, że "wróci najszybciej jak to możliwe" i jak się okazuje, dotrzymała słowa.

Dua Lipa na Open'erze

Organizatorzy festiwalu właśnie ogłosili, że na przyszłorocznej edycji gdyńskiego festiwalu pojawi się Dua Lipa.


Open'er 2022 był pechowy. W piątkowy wieczór po godz. 20 nadciągnęła burza, która zmusiła organizatorów do tego, aby po raz pierwszy w historii festiwalu ewakuować ludzi z terenu. Ta decyzja spowodowała gigantyczny chaos organizacyjny i wściekłość uczestników, którzy przyszli wyłącznie na ten jeden dzień, głównie po to, by zobaczyć występ Dua Lipy, która miała być wtedy gwiazdą wieczoru.

Wokalistka, co prawda dotarła na wydarzenie, ale wobec pogodowego armagedonu musiała uciekać za kulisy, gdzie schowała się w specjalnie na tę okoliczność zorganizowanym schronie.


Odwołano koncert, fani zdruzgotani

Po przejściu burzy w nocy ponownie wpuszczono festiwalowiczów na teren, ale odwołano niemal wszystkie koncerty. Ci, którzy chcieli zobaczyć Dua Lipę, musieli obejść się smakiem. Management artystki podjął decyzję, że koncert nie dojdzie do skutku.

- Jestem zdruzgotana, ale niestety, uznano, że niebezpiecznie byłoby dziś wystąpić. Wrócimy tak szybko, jak to będzie możliwe - zapowiedziała wtedy polskim fanom piosenkarka.

Zawiedzionych miłośników gwiazdy próbował pocieszyć na zakończenie festiwalu Taco Hemingway, który zaśpiewał z publicznością jeden z utworów artystki. Pisaliśmy o tym tutaj:

Dua Lipa wraca do Polski

Okazuje się, że Dua Lipa nie rzucała słów na wiatr i rzeczywiście wróci na gdyńską scenę. Firma Alter Art, zajmująca się organizacją Open'era ogłosiła pierwszą gwiazdę wydarzenia i jest nią właśnie wokalistka znana m.in. z hitu "Physical". Artystka wypuściła kilka dni temu nowy singiel „Houdini”, więc na pewno zaśpiewa go na koncercie w Polsce.


Przyszłoroczny Open’er odbędzie się w dniach 3-6 lipca, tradycyjnie na lotnisku Gdynia-Kosakowo.

ja

Na zdjęciu Dua Lipa, fot. Instagram


Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura