fot. Facebook
fot. Facebook

Borys Budka zakpił z pochodzenia Obajtka. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać

Redakcja Redakcja Sejm i Senat Obserwuj temat Obserwuj notkę 272
Poseł KO Borys Budka zapowiedział zdymisjonowanie prezesa Orlenu Daniela Obajtka. Przypomniał on szefowi koncernu, że ten był wójtem Pcimia. Na wypowiedź polityka zareagował sam zainteresowany. Za Obajtkiem wstawiła się też była premier Beata Szydło.

Budka: Obajtek do dymisji

Politycy KO od kilku tygodni mówią o osobach zatrudnionych w spółkach skarbu państwa, które powinny stracić pracę po zawiązaniu się nowego rządu. Jedną z takich osób, zdaniem ważnego polityka KO, jest szef Orlenu.

- To jest wójt Pcimia, który dzięki politycznemu wsparciu uciekł z ławy oskarżonych, bo przypomnę zmianę przepisów Kodeksu postępowania karnego, która pozwoliła prokuraturze wycofać akt oskarżenia, a potem umorzyć sprawę Obajtka tylko po to, by mógł zasiadać w agencjach rządowych i spółkach Skarbu Państwa - mówił w Sejmie na spotkaniu z dziennikarzami były szef PO Borys Budka.

- On był częścią pisowskiej nomenklatury - podsumował Budka.


Obajtek odpowiada: Pracujemy nad energetycznym bezpieczeństwem

Posłowi PO odpowiedział sam zainteresowany. Obajtek zwrócił uwagę, że kondycja spółki jest bardzo dobra i pochwalił się sukcesami Orlenu pod jego rządami.

- Szanowny panie Budka, dziś Orlen ogłosił przejęcie udziałów w kolejnych złożach w Norwegii, dzięki czemu nasze wydobycie gazu ziemnego wzrośnie w tym kraju o 1/3. Każdego dnia pracujemy nad bezpieczeństwem energetycznym Polski i będziemy to robić tak długo, jak pozwolą na to stosowne organy - również po to, by dłużej zapobiegać rozbijaniu, a może prywatyzacji Orlenu - napisał na platformie X (dawniej Twitter) prezes spółki. Wezwał też Budkę do okazania większego szacunku mieszkańcom mniejszych miejscowości.

Szydło reaguje na słowa Budki. Mówi o pogardzie

Na słowa Borysa Budki zareagował była premier Beata Szydło. Europosłanka Zjednoczonej Prawicy zwróciła uwagę, że polityk PO wyraził w swojej wypowiedzi pogardę dla mieszkańców małych miast i gmin.

- Panie Budka, taką pogardę ma pan do Pcimia? A pan to zdaje się z Czeladzi? To jakiś kompleks? Wszyscy mają być z Warszawy czy innych dużych miast? Tak nie było, nie jest i nie będzie. Stosowanie jako epitetu, że ktoś jest z Pcimia, jest wyjątkowo haniebnym chwytem - napisała Szydło na dawnym Twitterze.

W dalszej części wpisu była szefowa rządu PiS przypomniała sukcesy Obajtka na stanowisku szefa Orlenu.

- Swoją drogą, jakoś pod zarządem „wójta Pcimia” Orlen zaczął notować wielokrotnie większe zyski, niż za czasów jakże wielkomiejskich rządów PO, stając się gigantem rynkowym na europejską skalę. Obecne wściekłe ataki na Orlen i prezesa Obajtka ze strony polityków PO to też może być wyraz kompleksów. „Wójt Pcimia” ich upokorzył, pokazując jak skutecznie zarządzać firmą - stwierdziła polityk.


MB

Fot. Borys Budka. Źródło: Facebook

Czytaj dalej:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj272 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka