fot. TVP
fot. TVP

Był jedną z twarzy "Wiadomości" TVP, nagle zniknął z telewizji. Co się stało?

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 16
Bartłomiej Graczak nie pokazuje się już w "Wiadomościach" TVP ani w TVP Info, gdzie był jednym z gospodarzy programów publicystycznych. Dziennikarz, który zasłynął z kontrowersyjnych reportaży i wpisów, z dnia na dzień zniknął z anteny.

Bartłomiej Graczak gwiazdą TVP

Bartłomiej Graczak od 2016 roku pracuje w Telewizji Polskiej. Jest reporterem "Wiadomości" TVP 1 i prowadzącym programy w TVP Info. Współprowadzi też „Info Raport”. Wcześniej, od 2013 roku, związany był z TV Republika i Radiem Eska. W międzyczasie rozpoczął współpracę z radiową Trójką, gdzie na zmianę z Beatą Michniewicz prowadził "Salon Polityczny Trójki". Z programów w radiu zniknął w lipcu tego roku, a teraz przestał pojawiać się także w telewizji.

Według ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl. Graczak złożył wypowiedzenie i został zwolniony ze świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia, stąd jego nieobecność na antenie.

- Zamierzam skończyć współpracę z TVP, ale nie rozstaję się z dziennikarstwem i mediami. Mam swoje plany, ale jest jeszcze za wcześnie, by o nich mówić - przekazał Bartłomiej Graczak w odpowiedzi na pytania Wirtualnemedia.pl.

TVP nie zatrudniła na razie nowej osoby w miejsce Graczaka. W programach publicystycznych TVP Info teraz częściej widzimy pozostałych prowadzących, m.in. Adrian Klarenbacha, Ewę Bugałę, Danutę Holecką, Magdalenę Ogórek i Miłosza Kłeczka.


Reportaże Bartłomieja Graczaka

To Bartłomiej Graczak był autorem słynnego reportażu, po którym Monika Olejnik pozwała TVP i wygrała. Chodziło o materiał z 2018 roku, w którym dziennikarz sugerował, iż kamienice, w których mieszkali wówczas Monika Olejnik, Edward Miszczak i Anja Rubik, były powiązane z podejrzaną reprywatyzacją budynków. Monika Olejnik co jakiś czas przypomina, że czeka na przeprosiny.

4 marca 2021 roku "Wiadomości" TVP zaczęły się o godz. 19.26, bo początek zajęły przeprosiny Telewizji Polskiej pod adresem dziennikarza Bertolda Kittla, co też było skutkiem reportażu Graczaka.

We wrześniu 2020 roku Bartłomiej Graczak napisał na Twitterze do rzeczniczki Lewicy, Anny Marii Żukowskiej: „Sama się wyskrob”, zaznaczając, że jest to parafraza jej słów, a europosłance Sylwii Spurek zarzucił zdradę. Potem oba wpisy usunął.

Graczak relacjonuje Marsz Niepodległości

Ale Bartłomiej Graczak najbardziej znany jest relacji z obchodów 11 listopada w Warszawie. W 2014 roku dziennikarz pojawił się na Marszu Niepodległości jeszcze z ramienia Telewizji Republika i podczas jednego z wejść na żywo stał się obiektem ataku narodowców. Nagranie, na którym Bartłomiej Graczak krzyczy do tłumu "weźcie, przestańcie tu Republika" stało się wiralem.

ja

Na zdjęciu Bartłomiej Graczak, fot. TVP

Czytaj także:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj16 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura