Fot. PAP/Rafał Guz
Fot. PAP/Rafał Guz

Rozpaczliwe wyznanie słynnego aktora. „Nie chcę od tego zdechnąć”

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 79
Adam Ferency to jeden z najpopularniejszych polskich aktorów. Od ponad 47 lat jest aktywny zawodowo, a do jego najpopularniejszych ról należą między innymi postacie porucznika Morawskiego w "Przesłuchaniu" lub czekisty w "1920. Bitwa warszawska". Ostatnie lata dla Ferencego nie były jednak najlepsze; W pamięć wielu osobom zapadło choćby jego zachowanie podczas spotkania z fanami w Świdnicy sprzed dwóch lat.

Adam Ferency o Kaczyńskim i polityce

Portal Swidnica24.pl relacjonował, że aktor podczas wystąpienia "momentami nielogicznie odpowiadał na zadawane mu pytania, przekomarzał się z publicznością na tematy polityczne, z trudem składał kolejne zdania, a także powtarzał się w swoich wypowiedziach". Obecni na sali Świdnickiego Ośrodka Kultury widzowie mogli usłyszeć od niego choćby takie wypowiedzi, jak:

– Mnie się zdaje, żeby naprawdę nie głosować na Kaczyńskiego. Przepraszam, jeśli kogoś ranię. Nie głosujcie na Kaczyńskiego, błagam was. Nie wiem, na kogo trzeba głosować...


Ferency: Jestem alkoholikiem, który w wieku 72 lat ciągle pracuje 

Ferency przez lata niechętnie odnosił się do tematu, jednak w najnowszym wywiadzie dla Onetu postanowił zdradzić powody swojego zachowania. Aktor wyznał, że od dłuższego czasu walczy z chorobą alkoholową, a incydent ze Świdnicy był tylko jednym z wielu momentów, w którym nałóg wpędził go w kłopoty.

– Dla mnie to się skończyło, kiedy odebrałem samochód ze Świdnicy, zostawiłem go tam, bo z oczywistych powodów nie byłem w stanie prowadzić. To okropne, co zrobiłem. Na pewno część osób myślała, że z Ferencym będą problemy, że przyjedzie na plan pijany, spóźniony, że nie nauczy się tekstu. Mówię do lustra: jestem alkoholikiem, który w wieku 72 lat ciągle pracuje – skomentował swoje zachowanie sprzed dwóch lat Adam Ferency.

Ferency: Nie chcę zdechnąć z powodu alkoholizmu

Aktor publicznie przyznając się do alkoholizmu podkreśla, że jest wciąż w stanie walczyć z tym zgubnym nałogiem. Jak zapewnia, nieustannie stara się wyjść z uzależnienia, a pomagają mu w tym przyjaciele i rodzina. Mimo wszystko jednak, Ferency wciąż obawia się, że alkohol może go w końcu zgubić:

– Całe życie piłem. Jakbym strasznie przejął się tą Świdnicą, to wpadłbym w rozpacz i zapił się na śmierć. Nie ścięło mnie. Cały czas prowadzę walkę ze sobą, z sukcesami. (...) Dzięki robocie i rodzinie łatwiej radzę sobie z moim alkoholizmem. Wiem, że nie mogę się zagubić w alkoholu. Mogę mieć taki epizod, jak w Świdnicy, ale muszę potem stanąć przed rodziną, która się martwi, żebym nie zdechł przez ten alkohol. Nie chcę zdechnąć z powodu alkoholizmu...

Salonik

Źródło zdjęcia: Fot. PAP/Rafał Guz

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj79 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości