Senatorowie RP XI kadencji. Fot. PAP/Marcin Obara
Senatorowie RP XI kadencji. Fot. PAP/Marcin Obara

Opozycja uznała swój błąd? Możliwa zmiana ważnej decyzji

Redakcja Redakcja Sejm i Senat Obserwuj temat Obserwuj notkę 76
Sądzę, że podczas najbliższego posiedzenia Senatu Marek Pęk zostanie wybrany na wicemarszałka - mówiła w niedzielę w Polsat News posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska. „Możliwa jest zmiana stanowiska” - ocenił poseł KO Robert Kropiwnicki.

Politycy Paktu Senackiego odrzucili kandydaturę Marka Pęka

W poniedziałek na inauguracyjnych posiedzeniach Sejm i Senat wybrał marszałków, wicemarszałków i sekretarzy obu Izb. Kandydatka PiS na wicemarszałka Sejmu Elżbieta Witek nie uzyskała większości. W Senacie poparcia nie zyskał kandydat PiS na wicemarszałka Marek Pęk.

Żukowska: "Pan marszałek Pęk zostanie wybrany na tę funkcję"

Żukowska w niedzielę w Polsat News pytana, czy uważa zablokowanie kandydatury Pęka za dobry pomysł odpowiedziała: „Sądzę, że jednak pan marszałek Pęk zostanie wybrany na tę funkcję (wicemarszałka Senatu)”.

Dopytywana o to, czy to oznacza, że senatorowie Lewicy, którzy głosowali przeciw tej kandydaturze zastanowią się nad zmianą stanowiska odpowiedziała: „myślę, że tak to będzie wyglądało podczas najbliższego posiedzenia (Senatu – red.)”.

Michał Kobosko (Polska 2050) pytany o możliwość zmiany stanowiska ws. Pęka powiedział, że nie był „do końca przekonany”, że odrzucenie tej kandydatury było właściwą decyzją. – Myślę, że będziemy na ten temat rozmawiać – podkreślił.

Poseł KO Robert Kropiwnicki zapowiedział, że temat ten będzie podniesiony podczas spotkania klubu senatorów. – Możliwa jest zmiana stanowiska, ale poczekajmy na decyzję senatorów – zaznaczył.

Marszałek i wicemarszałkowie Senatu XI kadencji

Senatorowie w poniedziałek wybrali Małgorzatę Kidawę-Błońską (KO) na marszałka Izby. Zdecydowali też o wyborze czterech wicemarszałków: Magdaleny Biejat (Lewica), Rafała Grupińskiego (KO), Michała Kamińskiego (PSL) i Macieja Żywnę (Polska 2050). Poparcia Izby nie uzyskał Marek Pęk (PiS). 


KW

Źródło zdjęcia: Senatorowie RP XI kadencji. Fot. PAP/Marcin Obara

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj76 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka