Nowo powołani premier Mateusz Morawiecki (P) oraz minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak (L). Fot. PAP/Paweł Supernak
Nowo powołani premier Mateusz Morawiecki (P) oraz minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak (L). Fot. PAP/Paweł Supernak

Politycy opozycji ostro o rządzie Morawieckiego. „Kiepski, dwutygodniowy kabaret”

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 38
Polacy zagłosowali za zmianą na lepsze, nie za kiepskim, dwutygodniowym kabaretem. Szkoda czasu i szkoda Polski - napisał w poniedziałek na platformie X prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, komentując zaprzysiężenie rządu premiera Mateusza Morawieckiego. Podobnego zdania są politycy innych - poza ludźmi Zjednoczonej Prawicy - formacji politycznych.

Trzeci rząd Morawieckiego. Kosiniak-Kamysz: Szkoda czasu i szkoda Polski

„Polacy zagłosowali za zmianą na lepsze, nie za kiepskim, dwutygodniowym kabaretem” - napisał w poniedziałek na platformie X (dawniej Twitter) szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz.

„Szkoda czasu i szkoda Polski” - zakończył wpis prezes ludowców.


Barbara Nowacka: Doskonale wiemy, że to farsa 

Ciekawe, czy nowi ministrowie realnie wejdą do ministerstw, co tam będą udawali, że robią. Bo doskonale wiemy, że to farsa i tylko przedłużenie smutnego końca tej władzy - oceniła powołanie nowego rządu Barbara Nowacka (KO).

Barbara Nowacka pytana, o zdanie na temat nowego rządu powiedziała: „Już dość tej farsy. Premier Morawiecki doskonale wie, że nie ma większości w Sejmie. Powołuje rząd tylko po to, żeby mieć przykrywkę”.


Jej zdaniem, „skład rządu jest zaskakujący”. – Bo tak, jak nie potrzebowali kobiet u władzy, okazało się, że gdy nie ma władzy, nagle pojawiają się liczne kobiety, i że ze starego składu zostaje tylko kilku polityków – wyjaśniła.

W opinii Nowackiej, „najciekawsze jest to, że Jarosław Kaczyński opowiada, że to on ułożył autorsko ten rząd. Więc okazuje się, że Mateusz Morawiecki już nie miał nic do powiedzenia” - powiedziała, nawiązując do wypowiedzi Kaczyńskiego, który stwierdził: „kształt rządu ekspercko-politycznego, który w poniedziałek przedstawi premier Mateusz Morawiecki, to mój pomysł”.

Nowacka zastanawiała się również, „czy nowi ministrowie realnie wejdą do ministerstw, co tam będą udawali, że robią, bo doskonale wiemy, że to farsa i tylko przedłużenie smutnego końca tej władzy”.

Kobosko cieszy się, że PiS odkrył kobiety w polityce

Pytany w radiu RMF, czy dobrym sygnałem jest, że rząd w ponad połowie składa się z kobiet,  polityk Polski 2050 Michał Kobosko odparł, że "generalnie fantastyczny symbol". - Tylko, że mówimy cały czas w kategoriach takiego rządu, który nie jest do końca poważnym rządem, mimo że wszystko odbyło się z należyta pompą, bardzo oficjalnie i pan prezydent też bardzo dobrze udawał powagę - ocenił wiceszef Polski 2050. - Cieszę się, że PiS, po ośmiu latach rządzenia, odkrył, że w polskiej polityce są kobiety - dodał Kobosko.

Jak zastrzegł "jest przekonany, że w polskim rządzie powinno być jak najwięcej kobiet", ale nie wie, ile ich będzie w ewentualnym gabinecie Donalda Tuska, gdyby rząd Morawieckiego nie uzyskał wotum zaufania. "U nas w Polsce 2050 kobiety odgrywają niezwykle ważną rolę" - zaznaczył i zapewnił, że z ramienia tego ugrupowania w skład ewentualnego przyszłego rządu wejdą kobiety.

Poseł Konfederacji: Rada Ministrów z terminem ważności dwa tygodnie

To tymczasowa Rada Ministrów z terminem ważności dwa tygodnie. Oczywistym jest brak otrzymania wotum zaufania - powiedział w poniedziałek poseł Konfederacji Witold Tumanowicz, odnosząc się do zaprzysiężenia rządu Mateusza Morawieckiego.

Jego zdaniem, „oczywistym jest brak otrzymania wotum zaufania”.

– Pytanie czy premierowi Morawieckiemu starczy odwagi, by na ostatniej prostej stanąć po stronie polskich przedsiębiorców i zrealizować postulaty protestujących na granicy – powiedział poseł Konfederacji.

KW

Źródło zdjęcia: Nowo powołani premier Mateusz Morawiecki (P) oraz minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak (L). Fot. PAP/Paweł Supernak

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka