Morawiecki wygłosi expose i nie tylko. Padła konkretna data

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 172
Premier Mateusz Morawiecki wygłosi expose 11 grudnia - poinformował w "Graffiti" Polsat News rzecznik gabinetu Piotr Mueller. Szef rządu zamierza pokazać też najważniejsze ustawy.

Expose 11 grudnia

Jak wymieniał Piotr Mueller, Mateusz Morawiecki na posiedzeniu Sejmu 11 grudnia przedstawi projekty dotyczące emerytur stażowych, urlopów i innych z omawianego od kilku tygodni "katalogu polskich spraw". - To będzie najprawdopodobniej w tym końcowym terminie dwutygodniowym, który wynika z konstytucji i wtedy pan premier przedstawi expose czyli poniedziałek za dwa tygodnie - tłumaczył. 

- Mam nadzieję, że marszałek Hołownia spotka się z premierem, żeby porozmawiać chociażby o omówieniu ustaw, które rząd przedstawił i które przedstawi jeszcze w ciągu dwóch tygodni - stwierdził rzecznik rządu. 

Opozycja krytykuje zachowanie PiS, które nie oddało od razu władzy, tylko próbuje zdobyć większość i dopiero w drugim kroku przekazać stery rządu opozycji. Niektórzy jej przedstawiciele - jak również dziennikarze - twierdzą, że zaprzysiężenie rządu w Pałacu Prezydenckim 27 listopada było najgorszym widowiskiem po 1989 roku w tymże miejscu. 


Opozycja mówi o kabarecie

- To co wydarzyło się w Pałacu Prezydenckim jest z pewnością najbardziej smutnym i żenującym wydarzenie, jakie widziało to miejsce po 1989 roku - napisał Marcin Kierwiński, który ma za 2 tygodnie zostać szefem MSWiA. 

- Nie było w historii Polski po 89. roku takiej bezczelności, PiS stracił władzę, jest polityczną wydmuszką, a nie chce się odkleić od rządowych stołków - grzmiał Grzegorz Schetyna z KO. 

- My chcemy przez te dwa tygodnie przedstawić projekty ustaw m.in. takie, które są tożsame z niektórymi programami politycznymi innych partii i w ten sposób wywrzeć presję polityczną na przyjęcie deklaracji programowych, które zostały złożone w czasie kampanii - odpierał zarzuty Mueller w Polsat News. 

 

Fot. Nowy gabinet Mateusza Morawieckiego/PAP

GW


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka