Trzęsienie ziemi w Wiśle Kraków. Tego nikt się nie spodziewał

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 5
Po kompromitacji z Termaliką Bruk-Bet Niecieczą, Radosław Sobolewski podał się do dymisji. Trener Wisły Kraków zareagował w taki sposób po porażce Wisły Kraków 1:2.

"Podczas konferencji prasowej po meczu Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków do dymisji podał się trener Białej Gwiazdy - Radosław Sobolewski. Ostateczne decyzje zostaną podjęte po spotkaniu z Prezesem klubu" - podała Wisła Kraków na swojej stronie internetowej. To pokłosie fatalnej postawy Wisły, która na wyjeździe przegrała 1:2 z Termaliką Bruk-Bet Niecieczą, mimo że po 28. minutach prowadziła. Gola z rzutu karnego zdobył Szymon Sobczak.

Mecz Fortuny 1 Ligi rozgrywano w trakcie obfitych opadów śniegu. Ale nie tym można tłumaczyć fatalną postawę defensywy wielokrotnego mistrza Polski, który chce wrócić do ekstraklasy. W 35. minucie Lukas Spendlhofer dopadł do piłki i wykorzystał katastrofalne ustawienie obrońców Wisły.

Tuż przed przerwą gola na wagę trzech punktów dla Termaliki zdobył Florin Purece. Wisła Kraków po porażce znalazła się na 8. miejscu w tabeli Fortuny 1 Ligi z dorobkiem 25 punktów. Drużyna z Niecieczy ma 23 punkty i jest 9. Postawa Wisły - mimo wielu zawodników kontuzjowanych: Michała Żyry i Davida Junki, Goku, Igora Łasickiego, Jakuba Krzyżanowskiego - była zaskoczeniem, bo dopiero co w niezwykłych okolicznościach wbiła GKS-owi dwa gole w doliczonym czasie gry i pokonała rywali 3:2.

Teraz dymisja Radosława Sobolewskiego zależy od prezesa Wisły Jarosława Królewskiego. Aktywny w sieci właściciel klubu nie zabrał w tej sprawie głosu w mediach społecznościowych.