"Łapanka" na kibiców Legii Warszawa w Anglii. Nitras: jest problem z fanami

Redakcja Redakcja Legia Warszawa Obserwuj temat Obserwuj notkę 23
45 z 46 zatrzymanych kibiców przez policję w Birmingham zostało wypuszczonych z aresztu. Do zamieszek doszło przed meczem Ligi Konferencji Europy w czwartek, gdy Legia Warszawa gościła na stadionie Aston Villi. Sławomir Nitras z KO nie stoi po stronie stołecznego klubu i fanów wicemistrza Polski.

- Z tego co wiem, 45 z 46 osób zostało wypuszczonych z aresztu. To też pokazuje nadmierną eskalację działań angielskiej policji - powiedział Bartosz Zasławski, rzecznik Legii Warszawa w "Misji Futbol" w podcaście Onetu. W czwartek doszło do gigantycznego skandalu w Birmingham - kibice nie zostali wpuszczeni na stadion Aston Villi, wybuchły zamieszki z policją. Zatrzymano 46 fanów Legii. Brytyjska policja zareagowała podobnie, jak wcześniej służby w Alkmaar.  

 


Kibice jeszcze są w Anglii

Jak czytamy w serwisie legia.net, 5 stycznia przed sądem koronnym w Birmingham powinni stawić się 44 mężczyzn i jedna kobieta.  "Usłyszeli zarzuty obejmujące naruszenie porządku publicznego, posiadanie noża i napaść na funkcjonariuszy policji. Jeszcze w tym miesiącu przed sędziami stanie inny mężczyzna" - podaje portal. Z informacji legia.net wynika, że 45 zatrzymanych kibiców nie wróciło jeszcze do Polski. 

Legia mówi o skandalu, tymczasem Sławomir Nitras ma inne zdanie. Poseł KO zapowiedział, że nowy rząd zajmie się kwestią bezpieczeństwa na stadionach i będzie rozmawiać o tym z PZPN. 


Nitras o problemie z kibicami Legii

- Patrzę na to z ogromnym smutkiem. To nie jest tak, że każdy wyjazd polskiego klubu zagranicę kończy się awanturami. Jest chyba jakiś problem z kibicami Legii, bo to jest kolejny raz, kiedy nie dostosowują się do standardów obowiązujących w innych krajach. Jest pytanie, czy nie powinniśmy tych standardów podnieść. I stosować takie, które gwarantują bezpieczeństwo wszystkim na stadionie, a nie powodują, że stadion jest zdominowany przez grupę najbardziej zagorzałych fanów - komentował Nitras wydarzenia z Holandii i Anglii w TOK FM. 

- Musimy się z tym zmierzyć jako państwo. Wydaje się, że zarówno kluby ekstraklasy jak i związek piłkarski powinny poważnie się nad tym pochylić. Na pewno jest to powód do refleksji - powtarzał Nitras.

Aston Villa fakt niewpuszczenia kibiców Legii tłumaczyła brakiem współpracy ze strony wicemistrza Polski. "Klub wielokrotnie zgłaszał Legii, we współpracy z UEFA i wszystkimi odpowiednimi organami, obawy, że kibice bez biletów próbują wejść na Villa Park" - zakomunikowano. Legia odpierała zarzuty, twierdząc, że to na gospodarzu spoczywa obowiązek organizacji dystrybucji wejściówek na mecze w europejskich pucharach. 


Fot. Zamieszki w Birmingham/X @SoldanMaciej

GWUdostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj23 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport