Jerzy Owsiak. Fot. PAP/Albert Zawada
Jerzy Owsiak. Fot. PAP/Albert Zawada

Pierwszy taki WOŚP od 8 lat. Jerzy Owsiak się wygadał

Redakcja Redakcja WOŚP Obserwuj temat Obserwuj notkę 114
W niedzielę 28 stycznia Telewizja Polska znów zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Jerzego Owsiaka to cieszy. Powrót po ośmiu latach to nie tylko „wejścia” z 32. Finału WOŚP. Także gwiazdy TVP przygotowały specjalne aukcje charytatywne.

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znów w TVP

Tematem 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 28 stycznia 2024 roku będą „Płuca po pandemii”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i 49 oddziałów pulmonologicznych dla dorosłych.

Fundacja planuje zakup m.in. urządzeń służących do diagnostyki obrazowej, rezonansów magnetycznych, aparatów ultrasonograficznych, polisomnografów, przenośnych spirometrów, systemów do badań bronchoskopowej, sprzętu do rehabilitacji pulmonologicznej i torakochirurgii.

Jerzy Owsiak przekazał mediom, że pieniądze będzie w tym roku zbierało 120 tys. wolontariuszy na całym świecie, wydrukowano 47 mln serduszek. Ale lider WOŚP ma także inny powód do radości.

– W tym roku pierwszy raz od ośmiu lat będzie z nami TVP, która będzie transmitowała „światełko do nieba” oraz otwarcie finału – zapowiedział Owsiak.


Politycy i instytucje publiczne znów grają z WOŚP

Na tym nie koniec zmian. Do współpracy z WOŚP wróciły służby mundurowe oraz skazani w więzieniach. – Osiem lat z różnych powodów nie było ich z nami. Komenda Główna Policja w osobie komendanta będzie ściśle współpracowała z fundacją – zapewnił Owsiak.

Funkcjonariusze będą czuwali nad bezpieczeństwem wolontariuszy. Często to osoby niepełnoletnie. - Wszystkie służby mundurowe będą obecne w całej Polsce. Zapach grochówki wojskowej powróci na finały. Wraca straż pożarna ze swoimi pięknymi samochodami, a także wojsko polskie, policja, która pokaże nam, jak pracuje - opowiadał Owsiak. 

Zmiana władzy w Polsce w tym przypadku oznacza, że politycy koalicji kierowanej przez Donalda Tuska pokażą się u boku Owsiaka.

– Zadamy nowej pani minister zdrowia [Izabeli Leszczynie - red.] pytania o to, czy wyposażone przez nas laboratoria będą pracowały spokojnie. Muszą mieć finansowanie na materiały zużywalne. Zadamy też pytania o możliwą współpracę. Panią ministrę edukacji [Barbarę Nowacką - red.] zapytamy o obowiązkowe prowadzenie lekcji udzielania pierwszej pomocy w szkołach. Robimy to od 17 lat. Będziemy rozmawiać z panem ministrem od kontaktu z Unią Europejską [Adamem Szłapką - red.] o najpiękniejszym festiwalu świata – mówi Owsiak.  

Styczeń 2024. Transmisji 32. Finału WOŚP w TVP

Wirtualne Media przekazały, jak wygląda plan transmisji 32. Finału WOŚP na antenach Telewizji Polskiej.

Na Dwójce Finał WOŚP będzie relacjonowany w kilku wejściach – o godzinie 16:10, 19:20, 21:00. O godzinie 23:15 w ramówce zaplanowano Podsumowanie 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na antenie TVP3 Warszawa wydania specjalne z Finału WOŚP zaplanowano w ramówce programów „Warszawski Dzień” o godzinie 10:00, następnie w „Dzienniku Regionów” o o 12:00,16:45, „Kurierze Warszawy i Mazowsza” o 14:30. 

Wydanie Specjalne z Finału WOŚP na żywo w TVP3 Warszawa od 17:00. 

32. Finał WOŚP będą pokazywały także popołudniowe i wieczorne programy „Telewizyjny Kurier Warszawski” o 18:30, „Kurier Mazowiecki” o 18:48. 

W Telewizji Polonia Finał WOŚP zagości w niedzielę w kilku 10-minutowych relacjach o godzinie 18:05, 19:00 i 22:55. 

Stacja pokaże także w sobotę 27 stycznia specjalne wydanie „Tu Polska” poświęcone WOŚP.

„Fakt” podaje, że reporterzy TVP INFO oraz TVP3 będą towarzyszyć kwestującym wszędzie, gdzie zagra WOŚP. Widzowie TVP zobaczą np. bicie rekordu w wiosłowaniu, morsowanie w rytmie jazzu, liczne maratony biegowe oraz ciekawe aukcje.

TVP Polonia od soboty 27 stycznia relacjonować będzie przygotowania do finału akcji w zagranicznych sztabach, m.in. w Londynie, Dublinie, Brukseli, Barcelonie, Chicago, na Florydzie, w Tokio i na Bali. 

Reporterzy Polonii odwiedzą też Chorwację, w której Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz pierwszy.

Aukcje WOŚP w nowej TVP. Spotkanie z Maciejem Orłosiem w „Teleexpressie”

Na tym nie koniec. Na aukcjach charytatywnych dla WOŚP, zorganizowanych przez TVP, będzie można wylicytować m.in. spotkanie z Elżbietą Jaworowicz na planie „Sprawy dla reportera”. A także wizytę za kulisami oraz spotkanie z gwiazdami i twórcami „Pytanie na śniadanie”. Dla chętnych jest także inna licytacja – można wygrać prowadzenie wspólnie z Anną Lewandowską Czerwonego Dywanu, oraz gotowanie w programie z szefem kuchni „Pytania na śniadanie”. 

Kolejne aukcje to dzień z Karolem Strasburgerem na planie teleturnieju „Familiada” i spotkanie z Maciejem Orłosiem w „Teleexpressie”.

Po objęciu prezesury w TVP przez Jacka Kurskiego publiczny nadawca przestał współpracować z Orkiestrą Jerzego Owsiaka. WOŚP przeniósł więc transmisje do TVN. Jak dotąd głównym nadawcą telewizyjnym pozostaje Warner Bros. Discovery (TVN).

KW

Źródło zdjęcia: Jerzy Owsiak. Fot. PAP/Albert Zawada

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo