Fot. Policja.gov.pl
Fot. Policja.gov.pl

Policjanci walczą z nielegalnymi wyścigami. Specjalna akcja na ulicach Warszawy

Redakcja Redakcja Policja Obserwuj temat Obserwuj notkę 7
Komenda Stołeczna Policji poinformowała w poniedziałek, że w miniony weekend przeprowadziła działania dotyczące przeciwdziałania nielegalnym rajdom na ulicach stolicy oraz w ościennych powiatach. Ich efekt to ponad 300 mandatów, 9 wniosków o ukaranie do sądu, zatrzymane 12 praw jazdy i 73 dowody rejestracyjne.

Policja walczy z nielegalnymi wyścigami 

Jak przekazała Komenda Stołeczna Policji w sobotę od godz. 18 funkcjonariusze przeprowadzili akcję mającą na celu zwalczanie nielegalnych wyścigów, organizowanych na terenie Warszawy i ościennych powiatów.

W działaniach udział wzięli funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego, prewencji, policyjni wywiadowcy, a także kryminalni zwalczający przestępczość samochodową i przewodnicy z psami służbowymi, wyspecjalizowanymi w wykrywaniu narkotyków oraz środków wybuchowych. "W akcji został wykorzystany policyjny śmigłowiec, drony oraz najszybsze radiowozy. Zaangażowane siły i środki miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drodze i zwalczanie nielegalnych wyścigów" - podała w poniedziałek KSP.


Podkreśliła, że w wyniku kilkugodzinnych działań policjanci sprawdzili trzeźwość 1400 kierujących, skontrolowali 799 pojazdów i nałożyli ponad 300 mandatów, a wobec 9 osób skierowano wnioski o ukaranie do sądu. "Najwięcej ujawnionych wykroczeń dotyczyło przekroczenia prędkości. Wśród pozostałych przewinień kierowców znalazły się m.in. nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprzestrzeganie zakazu wyprzedzania, czy też prowadzenie pojazdu bez wymaganych dokumentów" - poinformowała KSP.

Zatrzymanie 12 praw jazdy 

Ponadto policjanci zatrzymali 12 praw jazdy, w większości za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym i 73 dowody rejestracyjne z powodu niewłaściwego stanu technicznego pojazdów.

Akcja była koordynowana przez wydział do walki z przestępczością samochodową. Brał w niej udział m.in. cały skład grupy „Speed” Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, a także policjanci Oddziału Prewencji Policji, Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego oraz wszystkich komend rejonowych i powiatowych garnizonu stołecznego.

KSP zapewniła, że podobne działania będą kontynuowane.

Warto dodać, że policja coraz częściej przeprowadza działania dotyczące przeciwdziałania nielegalnym rajdom na ulicach. Jakiś czas temu głośno było m.in. o sprawie "Froga". Robert N. swoim BMW szalał po ulicach Warszawy, a jego wyczyny były nagrywane i zamieszczane w mediach społecznościowych. Po akcji policji udało się go zatrzymać i odpowiedział za to prawnie.

MP

Fot. Policja.gov.pl

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo