Fot. PAP/Tomasz Gzell
Fot. PAP/Tomasz Gzell

KO miażdży PiS w tym sondażu. Nawet wyborcy Konfederacji nie mają złudzeń

Redakcja Redakcja Sondaż Obserwuj temat Obserwuj notkę 92
Za niespełna dwa miesiące w Polsce odbędą się wybory samorządowe. Z najnowszego sondażu wynika, że wygra je Koalicja Obywatelska. Na partię Donalda Tuska wskazało 40,1 proc. badanych. 22,8 proc. pytanych nie potrafiło wskazać zwycięzcy, a za sukcesem PiS opowiada się 20,5 proc. ankietowanych.

Fatalne wieści dla PiS

W sondażu United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski zadano Polakom pytanie: "Kto Pana/Pani zdaniem wygra najbliższe wybory samorządowe?". "Najwięcej respondentów nie ma wątpliwości, że zwycięży KO - taką odpowiedź wskazało 40,1 proc. badanych" - napisano.

"Na drugim miejscu - największa niespodzianka. 22,8 proc. ankietowanych nie wie, kto wygra. Z kolei w zwycięstwo PiS wierzy 20,5 proc. badanych" - czytamy w opublikowanej w sobotę informacji.


A dla Lewicy jeszcze gorsze

Jak wyjaśniono, 13,8 proc. ankietowanych jest zdania, że kwietniowe wybory samorządowe wygra Trzecia Droga. "Kolejne miejsce zajęła Konfederacja - z wynikiem 2,5 proc. głosów respondentów. Jeszcze mniej wiary badani pokładają w sukces Lewicy - tę formację wytypowało raptem 0,3 proc. ankietowanych" - napisano.

"Rozkładając wiarę w wyborczy sukces na sympatyków poszczególnych ugrupowań, widzimy, że wyborcy PiS-u niezmiennie wierzą w sukces swojego ugrupowania (łącznie aż 61 proc. odpowiedzi). Tak samo jest z wyborcami KO. 73 proc. sympatyków Koalicji Obywatelskiej jest zdania, że dowodzone przez Tuska ugrupowanie zwycięży w kwietniu" - czytamy na portalu Wp.pl.

Nawet wyborcy Konfederacji mówią o zwycięstwie KO 

Jak zaznaczono, "w ostateczny sukces KO wróżą także sympatycy Trzeciej Drogi (49 proc.), Lewicy - wynik zbliżony do wyborców KO - 72 proc.".

"Co ciekawe, również wśród wyborców Konfederacji panuje przekonanie, że w wyborach samorządowych wygra Koalicja Obywatelska. Taką odpowiedź wskazało 29 proc. sympatyków stronnictwa" - napisano.

Badanie przeprowadzone przez United Surveys dla Wirtualnej Polski w dniach 26-28 stycznia metodą mieszaną CATI i CAWI na grupie 1000 ankietowanych.

MP

Fot. PAP/Tomasz Gzell

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka