Marszałek Sejmu Szymon Hołownia wystawił barierkę sprzed Sejmu na aukcję WOŚP. Fot. WOŚP
Marszałek Sejmu Szymon Hołownia wystawił barierkę sprzed Sejmu na aukcję WOŚP. Fot. WOŚP

"Uśmiechnięta barierka" od Szymona Hołowni. Duże pieniądze pójdą na WOŚP

Redakcja Redakcja WOŚP Obserwuj temat Obserwuj notkę 40
Zakończyła się licytacja barierki sprzed Sejmu, która trafiła na aukcję WOŚP z inicjatywy marszałka Szymona Hołowni. Licytacja zakończyła się na kwocie 41 tys. 100 zł. Zwycięzca pójdzie również na wspólny obiad z marszałkiem Sejmu.

Barierka i obiad od Szymona Hołowni 

175 mln 426 tys. 813 zł - taką kwotą zakończył się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tyle pieniędzy pokazano na koncie fundacji, ale wiadomo było, że ta kwota będzie wyższa. Ma to związek z tym, że nadal trwa masa aukcji. 

Jedną z nich, która się właśnie zakończyłam była aukcja Szymona Hołowni, który wystawił na licytację barierkę sprzed Sejmu z jego podpisem. Dodatkowo zwycięzca dostał zaproszenie na wspólny obiad z liderem Polski 2050. – Mam nadzieję, że posłuży wam dobrze. Ta barierka jest do wylicytowania na mojej aukcji na tegoroczną Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wraz ze skromnym obiadem z marszałkiem rotacyjnym – mówił w nagraniu promocyjnym marszałek. 


Ogromne pieniądze na aukcjach WOŚP

Licytacja zakończyła się w piątek kwotą 41 tys. 100 zł. Wzięło w niej udział 58 użytkowników. Teraz marszałek w prywatnej rozmowie ze zwycięzcą aukcji ustali dzień, w którym zrealizują wylicytowany obiad. 

W piątek zakończyła się również licytacja słynnego Fiata Seicento Sebastiana Kościelnika. Auto brało udział w kolizji z kolumną premier Beaty Szydło w Oświęcimiu. Następnie zostało wyremontowane i specjalnie pomalowane w barwy WOŚP. Zwycięzca licytacji za pojazd zapłacił aż 200 tys. 100 zł.

Z kolei w minioną niedzielę zakończyła się aukcja Michała Sikorskiego. Aktor z serialu "1670" wystawił na licytację spacer po Wadowicach i kremówką z ojcem Jakubem, czyli postacią graną przez Sikorskiego we wspomnianej produkcji Netflixa. Zwycięzca licytacji za atrakcję przygotowaną przez wadowiczanina zapłacił 35 tys. 101 zł.

Wspaniały wynik WOŚP 

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany był zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych, a tegoroczne hasło brzmiało: "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!".

28 stycznia podczas zakończenia finału, szef WOŚP Jerzy Owsiak przekazał, że podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 175 mln 426 tys. 813 zł. Nie jest to jednak kwota finalna, ponieważ nadal liczone są pieniądze oraz trwają licytacje. 

MP

Marszałek Szymon Hołownia wystawił barierkę sprzed Sejmu na aukcję WOŚP. Fot. WOŚP

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj40 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo