Szef Urzędu ds. Kombatantów odwołany po latach. Jest decyzja rządu Tuska

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 57
Jan Kasprzyk po 8 latach przestaje pełnić funkcję szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Decyzję podjął premier Donald Tusk na wniosek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszki Dziemianowicz-Bąk.

- Dzisiaj premier Donald Tusk na wniosek minister A.Dziemianowicz-Bąk odwołał mnie z funkcji Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Dziękuję za ponad 8 lat wspólnej służby na rzecz Bohaterów naszej Wolności. Było dla mnie zaszczytem wspierać tych, którym Niepodległość zawdzięczamy - napisał w mediach społecznościowych Jan Kasprzyk. 

 

Jan Kasprzyk odchodzi 

Kasprzyk kierował polityką historyczną w wymiarze kombatantów od 2016 roku. To historyk, dziennikarz, były działacz PiS, który był wielokrotnie wybierany na radnego w warszawskiej Ochocie. Zaangażował się w promowanie dziejów Żołnierzy Wyklętych, ofiar reżimów totalitarnych na ziemiach polskich i czynu zbrojnego w czasach II wojny światowej.  


Kim jest Lech Parell

Nowym szefem urzędu został Lech Parell. - Dziś minister Agnieszka Dziemianowicz-Bąk wręczyła Panu Lechowi Parellow powołanie na stanowisko Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Lech Parell to gdańszczanin, społecznik, dziennikarz, żeglarz i opozycjonista za czasów PRL - głosi komunikat instytucji. 

Lech Parell do tej pory był szefem portalu gdansk.pl, podlegającego samorządowi i prezesem Radia Gdańsk w latach 2011-2016. 


GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka