Dani Alves skazany za gwałt. Fot. commons.wikimedia.org
Dani Alves skazany za gwałt. Fot. commons.wikimedia.org

Legenda FC Barcelony skończy za kratkami. Jest wyrok za gwałt

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Były piłkarz reprezentacji Brazylii i FC Barcelony Dani Alves najbliższe 4,5 lata życia spędzi w więzieniu za napaść na tle seksualnym na kobietę w klubie nocnym w 2022 roku. Sąd najwyższy Katalonii nakazał mu także zapłacić pokrzywdzonej 150 tysięcy euro.

Dani Alves posiedzi w więzieniu 

4,5 roku pozbawienia wolności i 150 tys. euro - taki wyrok usłyszał Dani Alves przed sądem najwyższym Katalonii. Piłkarz został skazany za napaść na tle seksualnym na kobietę w klubie nocnym w Barcelonie w 2022 roku.

Jak podkreślono w oświadczeniu sądu, "oprócz zeznań powoda istnieją dowody pozwalające uznać gwałt za udowodniony", a ofiara "nie wyraziła zgody".

Alves utrzymywał, że do seksu doszło za obopólną zgodą. Prokurator domagał się dla niego dziewięciu lat więzienia.


Zabawa w klubie doprowadziła do tragedii 

Pokrzywdzona 23-latka opisując zdarzenie powiedziała, że Alves udał się za nią do łazienki, zamknął pomieszczenie i dokonał gwałtu. Wcześniej Brazylijczyk i dwóch jego meksykańskich kolegów przysiadło się do niej podczas imprezy. Jak twierdziła kobieta, Alves z nią flirtował i dwukrotnie położył jej rękę na swoim penisie, mimo sprzeciwu ze strony ofiary. Po ataku w łazience, zrozpaczona o wszystkim opowiedziała obsłudze lokalu. Na miejsce tego samego wieczoru wezwano karetkę pogotowia i policję. 

40-letni piłkarz, który większość kariery spędził w Barcelonie, został aresztowany w styczniu ubiegłego roku i od tego czasu przebywa w areszcie. Jak podawały wówczas katalońskie media, był wyraźnie poruszony i zdezorientowany, gdy służby go aresztowały. W zakładzie karnym zachowywał się pokornie, o nic nie prosił. W pierwszym dniu w celi nie jadł niczego oprócz owoców.

Wnioski Brazylijczyka o areszt domowy były odrzucane z powodu obawy o możliwą ucieczkę z Hiszpanii do Brazylii. 

MP

Dani Alves skazany za gwałt. Fot. commons.wikimedia.org

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport