Na stacji kolejowej na przejściu granicznym w Dorohusku nieznani sprawcy otworzyli trzy ciężarówki z rzepakiem. Fot. X/@OlKubrakov
Na stacji kolejowej na przejściu granicznym w Dorohusku nieznani sprawcy otworzyli trzy ciężarówki z rzepakiem. Fot. X/@OlKubrakov

Kolejny incydent w Dorohusku. Ktoś zniszczył ukraińskie produkty rolne

Redakcja Redakcja Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 20
Na stacji kolejowej na przejściu granicznym w Dorohusku nieznani sprawcy otworzyli trzy ciężarówki z rzepakiem, który zmierzał do Hamburga. Sytuacje skomentował wicepremier Ukrainy podkreślając, że sprawcy muszą zostać ukarani. Polska policja bada sprawę.

Wicepremier Ukrainy: sprawcy muszą zostać ukarani 

"W piątek rano nieznani sprawcy zniszczyli ukraińskie produkty rolne na stacji kolejowej na przejściu granicznym w Dorohusku; otwarto trzy ciężarówki z rzepakiem; był to ładunek tranzytowy zmierzający do Hamburga w Niemczech" - powiadomił na platformie X wicepremier i minister infrastruktury Ukrainy Ołeksandr Kubrakow.

"Powiem tylko tyle, że (popełniane) bezkarnie zbrodnie zawsze powracają (do sprawców). Niezależnie od tego, czy jest to agresja militarna, czy zniszczone zboże. Przestępcy muszą zostać ukarani, aby inni nie mieli pokusy, by powtarzać (ich czyny)" - napisał Kubrakow


Policja bada sprawę 

Polska policja poinformowała, że sprawdzane jest zgłoszenie dotyczące wysypania rzepaku z pociągu, który wjechał z Ukrainy do Polski i oczekiwał na bocznicy kolejowej w gminie Dorohusk (Lubelskie).

Jak przekazała kom. Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, zawiadomienie o wysypaniu rzepaku z pociągu w miejscowości Okopy-Kolonia policja otrzymała w piątek około godz. 8.30. – W tej chwili policjanci są na miejscu, wykonują czynności – powiadomiła policjantka, dodając, że funkcjonariusze ustalają sprawców.

Protesty rolników na granicy polsko-ukraińskiej 

Od kilkunastu dni w całej Polsce odbywają się liczne protesty rolników, którzy blokują m.in. drogi, trasy szybkiego ruchu, autostrady, a także przejścia graniczne z Ukrainą. Protestujący zdążyli już jakiś czas temu rozrzucić zboże, a 18 lutego zablokowali ruch pociągu pasażerskiego nr 119 Kijów – Chełm, w którym znajdowało się 260 osób. Rolnicy sprzeciwiają się napływowi ukraińskich towarów oraz polityce Unii Europejskiej związanej z tzw. Zielonym Ładem.

Premier Tusk zapowiedział w czwartek, że w celu zapewniania 100 proc. gwarancji, że pomoc wojskowa i humanitarna będą docierały bez opóźnień na Ukrainę, na listę obiektów infrastruktury krytycznej zostaną wpisane przejścia graniczne z Ukrainą oraz wskazane odcinki dróg i torów kolejowych.

MP

Na stacji kolejowej na przejściu granicznym w Dorohusku nieznani sprawcy otworzyli trzy ciężarówki z rzepakiem. Fot. X/@OlKubrakov

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka