Donald Tusk. Fot. PAP/Paweł Supernak
Donald Tusk. Fot. PAP/Paweł Supernak

Polacy ocenili rząd jak w szkole. Jaką ocenę dostała ekipa Tuska?

Redakcja Redakcja Sondaż Obserwuj temat Obserwuj notkę 103
"Rzeczpospolita" przeprowadziła badanie, w którym poprosiła respondentów o wystawienie rządowi Donalda Tuska szkolnej oceny. Z sondażu przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie gazety wynika, że Polacy najczęściej przyznawali mu ocenę "dobrą" — czyli "czwórkę".

Polacy ocenili Tuska na "czwórkę"

Pracownia SW Research poprosiła Polaków o wystawienie oceny rządowi Donalda Tuska. Wyniki tego niecodziennego badania mogą zaskoczyć.

Polacy oceniają działania rządzącej koalicji na:

  • Celująco — 4,3 proc.
  • Bardzo dobrze — 15,3 proc.
  • Dobrze — 23,8 proc.
  • Dostatecznie — 14,6 proc.
  • Miernie — 12,2 proc.
  • Niedostatecznie — 19,6 proc.
  • Nie mam zdania — 10,3 proc.

To oznacza, że najczęściej wystawianą oceną była "czwórka". Natomiast warto zwrócić uwagę, że drugą najczęściej wskazywaną odpowiedzią było "niedostatecznie". To pokazuje wciąż dużą polaryzację polskiego społeczeństwa.

"RZ" zapytała również Polaków o zdanie na temat początku rządów Tuska.

Zdecydowanie pozytywnie" start rządu ocenia 24,2 proc. badanych, a 30,3 proc. "raczej pozytywnie". Łącznie daje to 54,5 proc. pozytywnych odpowiedzi.

"Zdecydowanie negatywnie" — taką odpowiedź udzieliło 31,4 proc. Z kolei 8,9 proc. "raczej negatywnie" ocenia początki nowego rządu.

Sondaż: KO przed PiS

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w drugiej połowie lutego, Koalicja Obywatelska mogłaby liczyć na 29 proc. głosów, PiS na 22 proc., Trzecia Droga na 15 proc., Konfederacja – na 11 proc., a Lewica – na 7 proc. głosów – wynika natomiast z sondażu przeprowadzonego przez CBOS.

Więcej przeczytasz o tym tutaj:

MB

Fot. Donald Tusk. Fot. PAP/Paweł Supernak

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka