Piotr M. zatrzymany przez policjantów z warszawskiego Śródmieścia. Fot. commons.wikimedia.org
Piotr M. zatrzymany przez policjantów z warszawskiego Śródmieścia. Fot. commons.wikimedia.org

Sfingowane zgony w USA. Muzyk Kultu odpowie za wyłudzenia odszkodowań

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 28
Jak donosi TVN Warszawa, policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali trzy osoby podejrzane o wyłudzanie od firm ubezpieczeniowych odszkodowania za sfingowane zgony w wypadkach samochodowych w Stanach Zjednoczonych. Jednym z podejrzanych jest... muzyk formacji Kult.

Interkontynentalny proceder 

Policjanci zatrzymali w Warszawie trzy osoby, które miały wyłudzać od firm ubezpieczeniowych odszkodowania za sfingowane zgony w rzekomych wypadkach samochodowych w Stanach Zjednoczonych. Jak się okazuje, to muzyk zespołu Kult - Piotr M. - oraz partnerka artysty Marta H.-Z i jej syn Alex K.


– Ten przestępczy proceder trwał co najmniej od 2021 roku. To wtedy w rzekomym wypadku drogowym na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej "zginęła" pierwsza z osób. Podejrzani, na podstawie podrobionych dokumentów, wyłudzili akt zgonu, który to z kolei przedstawili w dwóch firmach ubezpieczeniowych w Polsce, a na jego podstawie wypłacili łącznie ponad milion złotych odszkodowania z tytułu zawartych polis na życie – wyjaśnił proceder portalowi rzecznik śródmiejskiej policji Robert Szumiata.

Jak dodał, grupa wpadła, gdy próbowała wyłudzić kolejne 800 tysięcy złotych.

Do 10 lat pozbawienia wolności 

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Szymon Banna wyjawił w rozmowie z TVN Warszawa, że po doprowadzeniu do prokuratury zatrzymani Alex K., Marta H-Z. oraz Piotr M. usłyszeli zarzuty popełniania, wspólnie i w porozumieniu, oszustwa w mieniu znacznej wartości, usiłowania oszustwa, podrabiania dokumentów i posługiwania się nimi jako autentycznymi.

"Na wniosek prokuratury aresztowano Alexa K. oraz Martę H.-Z na trzy miesiące. Wobec muzyka Piotra M. prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym dozór policji połączony z obowiązkiem stawiennictwa w wyznaczonej jednostce oraz zakaz opuszczania kraju" – podaje portal. Podejrzanym grozi 10 lat więzienia.

Banna opisując sytuację Alexa K. oraz Marty H.-Z zauważył, że sąd podkreślił, iż materiał dowodowy zgromadzony przez prokuraturę wskazuje na duże prawdopodobieństwo popełnienia zarzuconych im czynów. 

MP

Piotr M. zatrzymany przez policjantów z warszawskiego Śródmieścia. Fot. commons.wikimedia.org

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo