fot. Facebook.com
fot. Facebook.com

Gwiazdor "M jak miłość" apeluje do mężczyzn. "Wyzwólcie się z patriarchalnych schematów"

Redakcja Redakcja Obyczaje Obserwuj temat Obserwuj notkę 94
Kacper Kuszewski podzielił się garścią przemyśleń na temat szkodliwych schematów i wzorców, w jakie popadają mężczyźni we współczesnym społeczeństwie. - My, mężczyźni jesteśmy ciągle uwięzieni. Czas na zmianę - apeluje aktor znany z "M jak miłość".

Kuszewski zaskoczył fanów. Powiedział o męskości

Kacper Kuszewski, znany przede wszystkim z roli Marka Mostowiaka w "M jak miłość", postanowił podzielić się kilkoma przemyśleniami na temat rozumienia "męskości" we współczesnym społeczeństwie. Artysta miał niedawno przyjemność oglądać głośny film "Biedne istoty" w reżyserii Jorgosa Lantimosa, a wrażeniami z tego seansu podzielił się w wywiadzie dla "Plotka".

Kuszewski porównał przykład głównej bohaterki oscarowego dzieła z pozycją mężczyzn w obecnym świecie.

- Dla mnie to jest film o byciu kobietą, o kobiecie we współczesnym świecie, o kobiecie jako pewnym konstrukcie kulturowym, który w dzisiejszych czasach totalnie podlega przedefiniowaniu. Ja myślę, że dla nas mężczyzn kobiety są olbrzymią inspiracją. Dokonują emancypacji na wszystkich możliwych terenach i odkrywają dzięki temu swoja kobiecość, seksualność, człowieczeństwo, potencjał. Definiują się na nowo - powiedział.


Aktora irytują stereotypy płciowe. Zaapelował o zmianę

Dla aktora niezwykle przejmującym problemem jest postrzeganie mężczyzn przez pryzmat stereotypowych ról płciowych. Kuszewski skrytykował wciąż obecny w społeczeństwie wizerunek "macho" i zaapelował, by panowie wyzwolili się w końcu z "patriarchalnych schematów".

- My, mężczyźni ciągle jesteśmy uwięzieni w kulturowych schematach: męża, ojca, macho. Spłodzić syna, posadzić drzewo, dom zbudować. I jak ktoś próbuje nam pokazać, ej, tak nie musi być, no to jest panika! Nie wiemy, kim mamy być. Jest wiele różnych sposobów, na które można być mężczyzną (...) Podważmy wszystkie kulturowe stereotypy i uwolnijmy się z tego patriarchalnego schematu. Czas na zmianę - przejął się gwiazdor "M jak miłość".

Kuszewski stwierdził też, że dla mężczyzn we współczesnym świecie największą trudnością jest zrozumienie samych siebie. Aktor wyznał, że sam miewa problemy z identyfikacją, co jednak nie zniechęca go do dalszego poszukiwania sensu w życiu.

- Dzisiaj mierzymy się z trudnym zadaniem wolności, która polega na nieustannym podejmowaniu decyzji, dokonywaniu trudnych wyborów, zadawaniu sobie trudnych pytań, na które nie ma łatwych odpowiedzi i gotowych odpowiedzi (...) Ja też się czuję czasem lekko zagubiony, ale staram się nie ulegać, nie poddawać temu niepokojowi i strachowi - wyjaśnił.

na zdjęciu: Kacper Kuszewski. Źródło: Facebook.com

Salonik

Czytaj dalej:Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj94 Obserwuj notkę

Inne tematy w dziale Rozmaitości