Te chipsy wyrzuć od razu. GIS ostrzega przed jedzeniem

Redakcja Redakcja Handel Obserwuj temat Obserwuj notkę 7
Popularne chipsy Doritos o smaku serowym zostały wycofane ze sprzedaży. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega: firma Dealz Poland nieprawidłowo oznakowała alergen.

Doritos mają alergen soi

Chipsy Doritos o smaku serowym zawierają soję, tymczasem brak jest informacji w składnikach o tym alergenie. "Pomimo, że etykieta wskazuje na możliwą obecność soi w produkcie, soja nie jest zadeklarowana na liście składników" - czytamy w komunikacie GIS. "Spożycie produktu przez osoby z alergią na soję może wywołać u nich reakcję alergiczną" - informuje GIS. Dealz Poland dobrowolnie wycofała partię przysmaku. 

"Osoby z alergią na soję nie powinny spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu" - zwraca uwagę inspektorat. Wycofane z obrotu zostały chipsy o smaku serowym Doritos 5 x 30 g z datą minimalnej trwałości 1 czerwca 2024 r. oraz kodem kreskowym 5000328452227. 

 


Wycofane chipsy ze sprzedaży

Firma Dealz "niezwłocznie po otrzymaniu informacji od swojego dostawcy podjęła działania mające na celu wycofanie produktu z placówek handlowych", a także poinformowała o zaistniałej sytuacji na swojej stronie internetowej.  


Fot. YouTube/screen

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka