Włodzimierz Czarzasty. Fot. PAP/Radek Pietruszka PAP/
Włodzimierz Czarzasty. Fot. PAP/Radek Pietruszka PAP/

Lewica zostanie wyrolowana. Trzecia Droga nie odda marszałka Czarzastemu

Redakcja Redakcja Wybory Obserwuj temat Obserwuj notkę 92
Chciałby pan, żeby pana kolega, Włodzimierz Czarzasty, został marszałkiem rotacyjnym? – zapytał Bogdan Rymanowski Piotra Zgorzelskiego. Polityk PSL zasugerował, że Trzecia Droga będzie kwestionować zapis umowy koalicyjnej, wedle której po dwóch latach Szymona Hołownię na stanowisku drugiej osoby w państwie zmieni Włodzimierz Czarzasty.

"Zostanie usunięty z partii"

Chciałby pan, żeby pana kolega, Włodzimierz Czarzasty, został marszałkiem rotacyjnym? – zapytał Bogdan Rymanowski Piotra Zgorzelskiego. - Mało prawdopodobne, że to się spełni - odparł polityk PSL. – Ja mam do rotacyjności funkcji politycznych własny stosunek. Tego typu układanie historii politycznych na lata to mało prawdopodobne, że się spełni – mówi Piotr Zgorzelski. - Na pewno Czarzastemu nie powiemy tak, jak Anna Maria Żukowska napisała Szymonowi Hołowni - komentował. 

- Jeśli jakikolwiek działacz pójdzie w koalicję z PiS albo inną partią, niż tą, którą wskaże kierownictwo, to zostanie usunięty z partii - zadeklarował Zgorzelski. 

Polityk PiS Jacek Sasin zapowiedział z kolei dziś, że jego partia będzie chciała wejść w koalicję z ludowcami w samorządach. - My mamy koalicjantów w rządzie i z nimi będziemy chcieli budować układ. Żadnych układów z PiS – zapewnia wicemarszałek Sejmu. 


Co z wynikiem Trzeciej Drogi?

– Trzecia Droga zrobiła w tych wyborach bardzo dobry wynik i potwierdziła swoje trzecie miejsce na scenie politycznej - według polityka PSL.

– Nawet, jeśli PiS kolejny raz zajął pierwsze miejsce, to ja dziękuję za takie zwycięstwa. 15.10 wygrali i stracili władzę, teraz znów wygrali i będą mieć mniej sejmików – mówi Zgorzelski.

Piotr Zgorzelski pytany o frekwencję mówił, że „do tych, którzy rządzą i mają możliwości narzucania narracji i zachęcania ludzi do wyborów, powinna spoczywać odpowiedzialność zbudowania dobrej frekwencji”. 


Źródło zdjęcia: Włodzimierz Czarzasty. Fot. PAP/Radek Pietruszka 

KW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka