Szymon Hołownia. Fot. PAP/Marcin Obara
Szymon Hołownia. Fot. PAP/Marcin Obara

Szymon Hołownia o eurowyborach. „Albo, albo”

Redakcja Redakcja Wybory Obserwuj temat Obserwuj notkę 17
Do wyborów do PE idziemy albo jako Trzecia Droga, albo sami. Format Trzeciej Drogi sprawdził się już dwukrotnie, potwierdziliśmy naszą pozycję - powiedział marszałek Sejmu, lider Polski 2050 Szymon Hołownia. Dodał, że Polska 2050 pójdzie do wyborów sama, gdy PSL zdecyduje się iść z KO.

Eurowybory. "Polska 2050 nie rozważa wspólnego startu z Koalicją Obywatelską"

Hołownia we wtorek w rozmowie z TVN24 odniósł się do kwestii zaplanowanych na czerwiec wyborów do Parlamentu Europejskiego. Zapowiedział, że jego ugrupowanie nie rozważa wspólnego startu z Koalicją Obywatelską.

– Mieliśmy wczoraj zarząd partii, Polski 2050, i podjęliśmy decyzję, że do wyborów europejskich idziemy albo w formacie Trzeciej Drogi, który już dwukrotnie się sprawdził - bo uważam, że w wyborach samorządowych się sprawdził, potwierdziliśmy nasz wynik, jesteśmy trzecią siłą na scenie politycznej - albo idziemy sami – zadeklarował Hołownia.


"Jeżeli kierownictwo PSL zdecyduje o wspólnym starcie z KO, to wtedy Polska 2050 pójdzie do wyborów samodzielnie"

Jak dodał, jeżeli kierownictwo PSL zdecyduje o wspólnym starcie z KO, to wtedy Polska 2050 pójdzie do wyborów samodzielnie; zwrócił też uwagę, że Polska 2050 należy do europarlamentarnej grupy Renew, podczas gdy PO i PSL należą do Europejskiej Partii Ludowej (EPL).

Pytany, dlaczego Polska 2050 nie chce startować razem z KO, Hołownia powtórzył, że format Trzeciej Drogi sprawdził się zarówno w wyborach parlamentarnych w ub.r., jak i samorządowych w niedzielę. – Jeżeli coś dwa razy się sprawdziło, to po co to zmieniać na coś, co prawdopodobnie by się nie sprawdziło, co pokazują poprzednie wybory europejskie, gdzie format +idziemy wszyscy+ się nie sprawdził – stwierdził marszałek Sejmu.

Tegoroczne wybory do PE odbędą się w różnych państwach UE w dniach 6–9 czerwca. W Polsce 9 czerwca będzie wybieranych 53 posłów do Parlamentu Europejskiego.


KW

Źródło zdjęcia: Szymon Hołownia. Fot. PAP/Marcin Obara

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka