Nie żyje mąż Elżbiety Witek. Zmarł z powodu ciężkiej choroby

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 78
Stanisław Witek zmagał się z dużymi problemami zdrowotnymi. O jego śmierci poinformował profil Prawa i Sprawiedliwości w okręgu legnicko-jeleniogórskim. Mąż byłej marszałek Sejmu Elżbiety Witek miał 72 lata.

"Dziś (w sobotę 14.04 — red.) w wieku 72 lat po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Stanisław Witek, były członek Zarządu Regionu Zagłębie Miedziowe i działacz Solidarności oświatowej. Głębokie wyrazy współczucia oraz nasze kondolencje kierujemy do Elżbiety Witek i całej Rodziny zmarłego" — informuje PiS okręgu legnicko-jeleniogórskiego.


Nie żyje mąż Elżbiety Witek. Kim był 

Stanisław Witek urodził się 13 grudnia 1952 r. w Jaworze w województwie dolnośląskim. Był absolwentem Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Należał do Komitetu Założycielskiego "S" pracowników Oświaty i Wychowania. Był nauczycielem w Szkole Podstawowej w Paszowicach. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Był działaczem opozycji demokratycznej, za co był wielokrotnie zatrzymywany. 3 września 1982 r. został aresztowany za udział w manifestacjach i skazany na więzienie. 

W wyborach samorządowych 2018 r. zdobył mandat radnego powiatu jaworskiego. Mandat został wygaszony w 2022 r. z powodów problemów zdrowotnych. 

Fot. Stanisław Witek/Encyklopedia Solidarności

MD

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka