Konfederacja zawiadamia prokuraturę ws. działań minister. Grozi za to więzienie

Redakcja Redakcja Aborcja Obserwuj temat Obserwuj notkę 61
Politycy Konfederacji zawiadomią Prokuraturę Rejonową Warszawa-Śródmieście w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przez minister ds. równości Katarzynę Kotuli. Polityk Lewicy reklamowała w sieci aborcję farmakologiczną.

Chodzi o działania posłanki Lewicy Kotuli, które zdaniem posłów Konfederacji wyczerpują znamiona jednego z artykułów kodeksu karnego. Chodzi o art. 152 par. 2 kk., który brzmi: "Tej samej karze podlega, kto udziela kobiecie ciężarnej pomocy w przerwaniu ciąży z naruszeniem przepisów ustawy lub ją do tego nakłania. Przestępstwo podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".


Minister Kotula oferuje nielegalną farmakologię

O zawiadomieniu prokuratury informuje poseł Przemysław Wipler. "Prowokowała i sprowokowała. Razem z grupą posłów Konfederacja złożyliśmy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez minister ds. równości Katarzynę Kotulę" - napisał w mediach społecznościowych poseł Konfederacji. 

"W sprawie działań pani minister w poniedziałek dokonamy również zgłoszenia do Głównego Inspektora Farmaceutycznego w sprawie związanej z nielegalną reklamą środków farmakologicznych.

Można próbować relatywizować sprawy związane z ochroną życia, ale w zbiurokratyzowanej Polsce sprawy nielegalnej reklamy produktów medycznych są praktycznie zero jedynkowe. To się nie rozejdzie po kościach. Może trochę potrwać, ale na pewno konsekwencje będą" - straszy Wipler. 


Kotula pomaga w przerywaniu ciąży

Sprawa dotyczy wpisu na portalu X (d. Twitter) sprzed kilku dni. Minister zachęcała do brania nielegalnych środków umożliwiających aborcję. 

"Bezpieczny zestaw do aborcji zamówisz na XXX

1. Tabletkę m*****nu połykasz popijając wodą.

2. Czekasz 24 godziny.

3. Po upływie 24h przyjmujesz 4 tabletki m*****olu. M*****ol aplikujesz pomiędzy policzek i dziąsło (po dwie tabletki z każdej strony).

4. W jamie policzkowej trzymasz m*****ol przez 30 minut, potem połykasz to, co z niego zostało.

Jeśli potrzebujesz wsparcia zadzwoń na nr #aborcjabezgranic"

222 922 597, 7 dni w tygodniu, 8-20.

Fot. Minister ds. równości Katarzyna Kotula/PAP

MD

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo