Szef MSZ chwali Izrael i wspomina o Ukrainie. Iran osiągnął cel

Redakcja Redakcja Izrael Obserwuj temat Obserwuj notkę 97
Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski pogratulował Izraelowi odparcia ataku Iranu. Szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Iranu gen. Mohammad Bagheri podsumował prowokację tak: - Nie mamy zamiaru kontynuować operacji przeciwko Izraelowi. W naszej opinii operacja została zakończona. Powodem tej operacji było przekroczenie przez syjonistyczny reżim czerwonych linii Iranu.

Sikorski kibicuje Izraelowi

"Brawo Izrael za odparcie wielkiej irańskiej napaści powietrznej z kilku kierunków. Teraz przydałoby się wzmocnienie izraelskiej obrony przeciwrakietowej oraz wyposażenie w podobne systemy Ukrainy. Najprostszym sposobem jest odblokowanie pakietu pomocy dla Ukrainy i Izraela" - napisał w niedzielę rano na portalu X szef polskiego MSZ Radosław Sikorski. 


Iran przekonuje, że to koniec odwetu

W nocy z soboty na niedzielę Iran zaatakował Izrael przy dronów i rakiet. Teheran potwierdził w niedzielę rano "zakończenie operacji". - Nie mamy zamiaru kontynuować operacji przeciwko Izraelowi. W naszej opinii operacja została zakończona. Powodem tej operacji było przekroczenie przez syjonistyczny reżim czerwonych linii Iranu - przekazał szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Iranu gen. Mohammad Bagher, cytowany przez rządową irańską agencję IRNA.

- Staraliśmy się, aby operacja miała charakter odwetowy, skupiska ludności nie były celem i zdecydowanie jesteśmy gotowi bronić naszej ziemi - dodał, wskazują przy tym, że jednym z głównych celów była baza Nawatim, skąd wystartowały izraelskie samoloty biorące udział w ataku w Damaszku.

Gen. Bagher poinformował również, że Iran wysłał wiadomość Stanom Zjednoconym. - Wysłaliśmy wiadomość do USA za pośrednictwem ambasady Szwajcarii, że jeśli będą współpracować z Izraelem w ich możliwych kolejnych działaniach, ich bazy nie będą bezpieczne i zajmiemy się również nimi - zagroził. 


Fot. Radosław Sikorski, szef MSZ/PAP

MD

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka