Oto stroje Polaków na igrzyska w Paryżu. Polską firmę zastąpił niemiecki potentat

Redakcja Redakcja Olimpiady Obserwuj temat Obserwuj notkę 157
Już wiemy, w jakich stroje reprezentacja Polski wystąpi na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Oficjalna prezentacja odbyła się w stolicy Francji. Jak Wam się podobają? Wielu internautów uważa, że stroje marki 4F były dużo ładniejsze, niż nowe niemieckiego Adidasa.

W Paryżu sportowcy rywalizować będą w 32 dyscyplinach - 28 olimpijskich oraz czterech dodatkowych, wybranych przez organizatorów: breakingu, wspinaczce sportowej, jeździe na deskorolce oraz surfingu. Medale zostaną rozdane w 329 konkurencjach.

Ponad 10 tys. sportów na igrzyskach w Paryżu

Do stolicy Francji przyjedzie 10 500 sportowców, blisko 600 mniej, niż trzy lata temu do Tokio. Według szacunków Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl), w zawodach ma wystartować ok. 230 Biało-Czerwonych.

Awans wywalczyło m.in. siedmiu zawodników w strzelectwie, trzy pięściarki i dwie w zapaśniczki. 11 kwalifikacji zdobyto w kajakarstwie, 17 w kolarstwie, a cztery w żeglarstwie. W lekkoatletyce aktualnie 14 Polaków wypełniło minima olimpijskie, chociaż Maria Żodzik w skoku wzwyż czeka na zgodę światowej federacji na występ w polskich barwach.

 


Stroje Adidasa? "Żenada", "jak po praniach" 

Nie wszystkim spodobały się stroje naszych olimpijczyków. - Straszna żenada. Jak koszulki kadry Polski, które sobie sami, na szablonie robiliśmy za dzieciaka w PRL, smarując je farba do tkanin - oburzył się Wojciech Wybranowski. 

- Bluzy, jak wyciągnięte psu z gardła. Napis: POLSKA (gorszej czcionki nie było?). Kolorystyka, jakby przeszła kilka tysięcy prań i kilka lat wisiała na słońcu. To jest kompromitacja! Można wiedzieć, kto te stroje zaakceptował? - pytała internautka Magda. 

 


Igrzyska w Paryżu odbędą się dokładnie 100 lat po tym, jak stolica Francji po raz drugi gościła olimpijskie zmagania. Pierwszy była natomiast gospodarzem imprezy w 1900 roku. Co uważacie o nowych strojach polskich sportowców? 


MD

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport